БПП позбавила Томенка мандата у протиправний спосіб (Документи) фото

Народний депутат України 8 скликання Микола Томенко заявив, що БПП позбавила його депутатського мандату на підставі незміненого статуту, що є класичною схемою політичного рейдерства. Рішення з`їзду партії про позбавлення його мандату було ухвалено на основі пункту, який був включений в статут партії, але не зареєстрований у Міністерстві юстиції. Про це він заявив під час прес-конференції в Києві, 26 липня.

"На з`їзді було запропоновано внести зміни до статуту і внести пункт: "може приймати рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів у передбачений законом спосіб". Не треба бути юристом, щоб знати, що у відповідності до чинного законодавства, зміни до статутних документів різних організацій передбачають обов`язковість їх реєстрації у Міністерстві юстиції.. Так і відбулося: з`їзд звернувся до мінюсту, вони зареєстрували цю зміну в статуті, але, увага, - 21 квітня. З`їзд вніс ці зміни і вирішив позбавити мене мандату 23 березня. Цілком очевидно, що він не мав право це робити, оскільки діяв на підставі незміненого статуту, а змінений статут набув чинності лише 21 квітня", - зазначив Томенко.

Він відмітив, що для того, аби довести неправомірність рішення про позбавлення його мандату, було обрано процедурний шлях у судовому процесі. 

"Ми пішли шляхом процедури. Наскільки законно з`їзд БПП діяв по відношенню до мене? Це було дуже складно зробити, ми кілька місяців намагалися з`ясувати що це за таємна організація та які люди були присутні на з`їзді. Як з`ясувалося, стенограми з`їзд не вів", - підкреслив Микола Томенко.

Як зазначає Томенко, після пред`явлення відповідних аргументів в суді (стосовно того, що з`їздом було ухвалено рішення на підставі незміненого статуту), представники БПП зникли з суду. На його думку, з`їзд має визнати своє рішення незаконним, але влада може взяти курс на затягування процесу.

"Два останні засідання не відбулися, оскільки сторона, з якою ми позиваємося, не з`являється в суд.. Я допускаю, що в літній період будуть аргументи, що хтось пішов у відпустку і засідання суду не буде. У влади єдиний варіант - затягувати, щоб з`їзд не відбувся".

Микола Томенко зазначив, що не дивлячись на ситуацію в українському судочинстві, трьохмісячний досвід судового процесу показав, що теоретично можна досягти певного результату. За його словами, в судовому порядку вдалося дістати протоколи засідання БПП. У відповідності з документами, на з`їзд було запрошено 68 делегатів, але до Києва доїхали 51 делегат, імена яких не відомі. За словами політика, всі рішення з`їзду підписував не Кличко, а один з очільників фракції блоку Черновецького у Київраді минулого скликання Максим Соврасов.

"Коли було обговорення, яке тривало кілька хвилин, знайшовся навіть один чоловік, який виступив і підтримав це рішення. Як з`ясувалося, це був радник Тулупа, екс-губернатора Черкаської області, який прославився тим, що викликав Львівський беркут, який побив Автомайдан. В кінці кінців проголосували 47 делегатів. Що це за люди - велика таємниця. Треба віддати належне нашому меру Віталію Кличку, якому порадили, мабуть, і він нічого не підписав. Всі документи підписав один з очільників фракції блоку Черновецького у Київраді минулого скликання Максим Соврасов, тепер керівник секретаріату президентської партії", - повідомив Томенко.

Микола Томенко зазначає, що веде боротьбу у правовій площині, щоб створити прецедент, аби влада не могла будь-кого позбавити депутатських повноважень.

"Для мене не стільки важливо повернути незаконно забраний мандат, скільки створити прецедент, який не даватиме можливість будь-якому президенту, будь-якій владі незаконно забирати мандат у будь-якого депутата", - відмітив він.

Зазначимо, що екс-нардеп представив документи, які, за його словами, свідчать про нелегітимність і протиправність рішення з’їзду партії, рішення ЦВК та дій керівництва Верховної Ради України.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Загрузка...

Оставьте первый комментарий