Бойовики підуть з Донбасу вже за три місяці, - військовий експерт


10.09.2017 18:03:00На думку військового експерта Олега Жданова, якщо ситуація розгорнеться на користь України, тобто «голубі шоломи» ООН стануть на українсько-російському кордоні, то за три, максимум – за шість місяців, сепаратисти вимруть або розбіжаться. 

Таку думку він висловив у коментарі виданню Вголос.

«На Донбасі усе відбувається лише завдяки російській підтримці, – зазначив експерт. – А якщо миротворці контролюватимуть постачання зброї та боєприпасів, а також переміщення через кордон, то сепаратисти просто зникнуть».

А щоб контролювати ситуацію, на думку експерта, потрібен контингент максимально у 20 тисяч легкої піхоти ООН без важкого озброєння і на бронетранспортерах. Вони організують систему контрольно-пропускних пунктів, перекриють кордон колючим дротом або якимись іншими засобами. Можуть бути протитанкові рови та облаштовані мінні поля між рядами колючки. Далі – блокпости, на яких і стоятимуть солдати ООН.

«Тобто миротворці розгорнули б місію по розділенню противників, а для нас, власне, миротворча місія з таким мандатом є оптимальним варіантом, – пояснив Олег Жданов. – Більшого нам не треба. У наших умовах уся повністю миротворча операція закінчилось би за 3, ну, максимум – за 5 років. Чому? Тому що виникає питання введення тимчасових міжнародних адміністрацій в органи місцевого самоуправління».

Зазвичай, тимчасовим міжнародним адміністраціям потрібно 3-5 років для того, щоб привести і громадську думку і соціальну політику в юрисдикцію тієї держави, у яку повертається ця територія. Вони амністують бойовиків, створюються спеціальні юридичні комісії. І вже потім проводять місцеві вибори. Після виборів готові території передають тій державі, на території якої проходить ця місія.

«Прекрасним прикладом миротворчої місії є Югославія, – додав Олег Жданов. – Там розвели усіх учасників конфлікту по різних кутах. Кожному надали самостійність. І на сьогоднішній день, а це уже близько 20-ти років, усі країни без війни. Вони нормально розвиваються. Частина – увійшли в Євросоюз, деякі навіть – у НАТО. А якщо вдалось їм, то чому не вийде у нас?».

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що Путін остаточно програв в Україні.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров