Бобровиця втрачає дороги та людей, - Петренко


14.06.2018 12:55:00Жителі міста Бобровиця Чернігівського району, обурені діями власника ТОВ “Земля і воля” Леоніда Яковишина, адже багатотонна сільгосптехніка підприємства всупереч заходам безпеки та незважаючи на руйнування доріг провозить безводний аміак центральними вулицями села повз жилі будівлі, дитячі садочки, ринок. 

Про це повідомляє кореспондент "Грушевського,5" з місця подій.

Мешканці сіл Бобровицького району та міста Бобровиця перекриватимуть проїзжий шлях через загрозу руйнування доріг та знищення екології сіл. На такі крайні заходи населення готове йти аби їх почули представники влади в Києві: народні депутати України, міністри, президент України, адже місцева влада повністю контрольована власником підприємства ТОВ “Земля і воля” та закриває очі на небезпечні дії з його сторони для життя та здоров’я громади.

В чому проблема

По-перше, пересування вулицями сіл важкої сільськогосподарської техніки підприємства Леоніда Яковишина, що призводить до руйнування доріг, тріщин в будинках, що побудовані поруч з дорогами. Все це відбувається через наднормовий тонаж техніки майже в два рази. 

Варто зазначити, що згідно Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення, затвердженого ПКМУ від 16.09.2015 року №712 на підвідомчій території Бобровицької міської ради проходять дві територіальні автомобільні дороги державного значення загального користування, а саме: Ніжин-Бобровиця-Нова Басань (Т-25-26) та Бобровиця-Свидовець-Новий Биків-Ічня (Т-25-27) ділянки яких проходять (суміщаються) із вулицями м.Бобровиця. Згідно п.22.5 “Правил дорожнього руху” по вищезазначених дорогах без обмежень можна здійснювати рух траспортних засобів загальною вагою до 40 тон. Тонаж сільгосптехніки ТОВ “Земля і воля” перевищує цей показник, як вже було зазначено вище, майже в два рази. 

Окрім, того траспорт перевозить вулицями міста добрива для полів Леоніда Яковишина – безводневий аміак, чим наражає на небезку населення міста, оскільки вкрай небезпечна речовина, у разі будь-чого, може призвести до екологічної катастрофи. Попри обіцянки побудувати обїздні дороги поза містом, коли термінал із перевантаження безводного аміаку в 2011 році, доріг так досі і немає, а саме питання виноситься на обговорення міської ради так, щоб покрити витрати на дороги з місцевого бюджету. 

Звернення до Бобровицької місцевої ради результатів не дають. Через корупційні зв’язки влади та власника ТОВ “Земля і воля” будь-які звернення депутатів не підконтрольних Яковишину блокуються, а депутати переслідуються. 

По-друге, ТОВ «Земля і Воля» орендує на Чернігівщині тисячі гектарів людських паїв. Селяни занепокоєні, що орендатор вже багато років підряд, нехтуючи екологічними нормами внесення добрив у ґрунти та умовами договору щодо підтримання якості ґрунтів, засіває землі лише кукурудзою, що у свою чергу неймовірними темпами виснажує ґрунти. В результаті такої діяльності рівень пестицидів у ґрунтах можна перевіряти просто беручи аналіз питної води в колодязях. Проте на численні скарги місцевого населення щодо погіршення екологічної ситуації в районі місцева влада знову ж таки не реагує.

Свавілля та безвідповідальність зі сторони землевласників з кожним днем руйнують місто та район. Люди готуються воювати за свою землю та просять допомоги у влади. Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров