Найближчим часом ситуація на українському Донбасі може суттєво погіршитись, що пов’язано із сприятливими для Кремля умовами силового впливу на Україну.

Таку точку зору висловив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, додавши, що кількість обстрілів на Донбасі зростає в геометричній прогресії. 

За його словами, із приходом весни, позиції для наступальних дій у російських найманців зросли. Приміром, якщо у січні режим тиші порушували 50 разів протягом доби, то в же у лютому кількість порушень зростала до 75, а в березні вона може стати суттєво більшою.

Петренко зауважує, що для є три головних фактори для зростання російської агресії на Донбасі і, передовсім, це – відсутність чіткої позиції щодо подій в Україні як у США, так і в Євросоюзі.

«Трамп лишається малопрогнозованим політиком. А точніше – політиком реактивним – від слова реакція, віддача. Зміни, що спостерігались у Білому домі протягом лютого – це зростання впливу військового генералітету на прийняття зовнішньополітичних рішень та збільшення військових видатків США. І в подальшому американський виборець задумається – нащо нам такі видатки, якщо ми не ведемо війну. І "вжух" – ризики нових військових кампаній США зростають. У тому числі й там, де американські та російські інтереси перетинаються. Але це потім. А зараз просто реакція. І на цю реакцію й спрямовується загострення на Донбасі. Тому так – розвідка боєм. Тільки не позиції ворога, а реакції реактивного президента США», - пише Петренко у своєму блозі для 112 каналу

За його словами, масла у вогню підливає й факт відсутності легального для обох сторін органу, який би прийняв рішення щодо припинення вогню.

«Тому, рішення про припинення вогню має прийняти не тристороння група, а організація, яка має вищу легітимність. Наприклад, Радбез ООН. Але і там можуть накласти вето на це рішення», - додав аналітик.

Не останню роль для наступу може зіграти й торгівельна блокада. Оскільки більшість населення та й самі бойовики залишились без грошей. Саме це може підштовхнути ватажків фейкових республік до активних військових дій в Україні, бо на це Кремль жаліти коштів не буде. 

Нагадаємо, раніше ІА «Грушевського,5» повідомляло, що військовий експерт запропонував перестати підтримувати населення Донбасу.Загрузка...

Оставьте первый комментарий