9 грудня під час прес-конференції українські аграрії оголосили страйк проти змін до податкового законодавства, які скасовують пільговий режим оподаткування, зокрема передбачають ліквідацю спеціального режиму ПДВ для агробізнесу. З 10 грудня по всій Україні відбудеться страйк українських аграріїв.

У прес-конференції "Загальнонаціональний страйк аграріїв: хто стоїть за знищенням українських фермерів і чим це загрожує українцям?" взяли участь Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України; народні депутати Олександр Бакуменко та Микола Кучер; Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради; Геннадій Новіков, голова Аграрного союзу України; Олександр Жемойда, виконавчий директор УКАБ; Іван Томич, голова Асоціації фермерів та землевласників України та Віталій Львов, заступник голови асоціації фермерів та землевласників України.

Учасники розповіли про заплановані акції протесту проти внесення низки змін до податкового законодавства, зокрема скасування спеціального режиму ПДВ.

Свою позицію висловивив Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України. На його думку аграріїв позбавляють тих умов, які були раніше. Він відмітив, що спеціальний режим ПДВ був створений у 1998 році, коли аграрії мали повноцінну фракцію у ВРУ і це є дуже важливим інструментом в аграрному секторі. За словами Скоцика, останні 13 років (до 2015 року) аграрна галузь постійно розвивалася: "30% ВВП країни генерують аграрії, в минулому році ми були номером один по валютних надходженнях, склавши 17 млрд., а в цьому році, за нашими оцінками, ми дамо на 4 млрд. менше". На думку аграрія, це пов`язано з необдуманою податковою політикою. "Вперше за багато років, десять місяців цього року показують, що ми маємо падіння ВВП в аграрному секторі - 5%".

"Ми очікуємо, що фермери, одноосібники, середні підприємства, представники великих аграрних компаній з`являться під стінами районних, обласних рад і адміністрацій. В загальній кількості ми очікуємо, що на страйк по всій країні вийдуть близько 100 тис. людей. Ми хочемо сказати уряду, що ми не допустимо тієї ситуації, яка була у минулому році".

Народний депутат України Олександр Бакуленко зазначив, що "на сьогодні єдиний режим, який не є корупційним і який забезпечує підтримку агропромислового комплексу - це режим спеціального оподаткування. Він приносить аграріям 19 млрд. грн. оборотних ресурсів. Це єдина інвестиційна складова, яка може залучати до України потенційних інвесторів". 

За словами депутата, у коаліційній угоді (у пункті 12.1) зазначено, що спеціальний режим оподаткування має діяти до 1 січня 2018 року. Таким чином, у випадку скасування цього режиму - це буде порушенням своїх прямих зобов`язань.

"Керівництвом нашої країни був підписаний меморандум з МВФ, про який ми не знали, де передбачається, що Україна взяла на себе зобов`язання про скасування спеціального режиму оподаткування з 1 січня 2016 року", - зазначив Бакуленко. За його словами, це призведе до того, що на 20-30% скоротиться чисельність тих, хто займаться тваринництвом, тобто близько 100 тис. людей втратять свою роботу і, також, відбудеться подорожчання як мінімум на 20% продуктів харчування для пересічних українців.

Народний лепутат Микола Кучер зазначив, що така ситуація склалася не сьогодні і не вчора. "Я хочу сказати, що депутати-аграрники неодноразово звертались до Кабінету Міністрів, щоб налагодити діалог стосовно того, який податковий кодекс для України буде найкращим. У нас були депутатські слухання стосовно цього питання, на які не прийшов ні прем`єр-міністр, ні міністри", - відмітив він.

Також, депутат зазначив, що "при відміні спецрежиму, гарантовано потрібно повертати ПДВ при експорті. Повернення ПДВ при експорті кому вертається? Так, тим хто експортує, а експортують трейдери. Тобто, ми забираємо 19 млрд. у сільгоспвиробників, повертаємо 23 чи 24 млрд. трейдерам і я не впевнений, що трейдери ці кошти вкладуть в ціну. Я впевнений, що цього не буде. Таким чином забирають той механізм, який був повністю некорумпований".

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун щодо нинішньої ситуації з податковим законодавством зазначив: "Жити по-новому, але красти по-старому". За його словами, урядовий законопроект щодо податкового законодавства заганяє аграрний сектор у корупційну яму. Щодо нинішньої ситуації в аграрному секторі Дикун відмітив, що у 2015 році сфабрикованих кримінальних справ проти аграрних кампаній відкривалося більше, ніж при Януковичі.

На нас тиснуть, що МВФ вимагає відміни спецрежиму, але в Україні найнижча державна підтримка аграрного сектору.Загрузка...

Оставьте первый комментарий