Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк окреслив основні напрямки роботи Міністерства  соціальної політики. фото

Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк окреслив основні напрямки роботи Міністерства соціальної політики. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк озвучив три глобальних завдання для Держслужби зайнятості. 

Про це прем'єр заявив в ході засідання колегії в Міністерстві соцполітики. "Правда полягає в тому, що соціальні стандарти сильно впали, правда полягає в тому, що життєві стандарти також впали. Правда полягає в тому, що ми 20% економіки втратили в результаті російської агресії. І правда полягає в тому, що я ставлю вам три завдання, перша - це робота, друга - це зарплата, а третя - це соціальна справедливість в субсидіях, пільгах та допомоги тим, хто її потребує. Ось три глобальних завдання вашої служби ", - заявив прем'єр. 

Також, Яценюк доручив Мінсоцполітики розробити справедливий механізм індексації виплат. "За різними оцінками, на індексацію нам потрібно додатково близько 12 млрд гривень. Ці 12 млрд гривень можна знайти, перше - від детінізації економіки, друге - від збільшення доходів на митницях, і третє - від закриття податкових ям, і закриття відмивання податку на додану вартість ", - пояснив Яценюк. 

"Якщо ми побачимо, що у нас є реальні джерела, то вже зараз я дам доручення міністру соціальної політики. Закон передбачає, що уряд може прийняти спеціальний порядок індексацій, давайте виробимо цей порядок, з Мінфіном будемо шукати гроші, а з Міністерством соціальної політики будемо напрацьовувати справедливий порядок індексації та збільшення грошових доходів громадян ", - заявив прем'єр. "Нам абсолютно ясно, що в цих складних умовах людям треба допомогти. 

Яка це буде індексація, або це буде разовий платіж перед опалювальним сезоном, або це буде системна індексація, перенесення з 1 грудня на більш ранній термін, або це буде просто індексація з 1 грудня, як передбачено законом, тому що ми не маємо відповідного ресурсу, ми про це публічно заявимо. Порахуємо, скажімо, і народ України отримає всі дані з цього приводу ", - запевнив глава уряду. 

Слід зазначити, що індексації зарплат бюджетників, а також пенсій і соцвиплат вимагали профспілки, вони направили Кабміну та Мінфіну відповідні меморандуми. Проте Мінфін відповів, що негайна індексація може призвести до браку коштів для субсидування громадян восени, а також збільшення дефіциту бюджету, що, в свою чергу, ослабить купівельну можливість гривні, яка і без того знаходиться на низькому рівні.Загрузка...

Оставьте первый комментарий