Конгрес США готується скасувати ядерну угоду з Іраном фото

В Конгресі США Республіканська партія, а також так звані «демократичні яструби» (консервативно налаштовані демократи),  можуть зірвати історичну угоду Білого Дому з Іраном. Основним положенням Іранської ядерної угоди є відміна економічних санкцій з боку США та низки інших розвинутих країн щодо Ірану, в обмін на припинення збагачення ураном, що не дасть змогу отримати ядерну зброю Ірану. Також важливими пунктами угоди є скасування заборони виходу іранської  нафти на світовий енергетичний ринок. 

Забезпечення ембарго на постачання зброї Ірану на 5 років, обмеження щодо передачі ракетних технологій Ірану на 8 років.  Іран зобов’язується приймати ряд заходів щодо скорочення масштабів своєї ядерної програми. Допуск представників МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії), на всі атомні об’єкти та їх моніторинг. Однак такі домовленості анітрохи не заспокоїли, а навпаки викликали шквал обурення у ізраїльських посадовців. 

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, дав зрозуміти, що він буде втручатися  в дискусії на Капітолійському пагорбі щодо ратифікації цієї угоди Конгресом США. З іншого боку, Великобританія, Франція, Німеччина та всі учасники історичної угоди - будуть підтримувати аргументи адміністрації, що договір захищає США і своїх друзів в регіоні. 

Після віденських домовленостей, боротьба за іранську ядерну угоду переноситься саме до Конгресу, і ризикує перерости в справжню баталію між Бараком Обамою та республіканською партією. Республіканці і деякі демократи стверджують, що не повинно бути не те щоб угоди з Іраном по цьому питанню, а ядерної програми на території Ірану взагалі. І налаштовані вони дуже серйозно, маючи більшість вони можуть своїм рішенням в Конгресі відмінити ратифікацію угоди, проте Президент Сполучених Штатів має право «Вето», на подібні дії конгресменів. Адміністрація Обами має кілька днів, щоб представити угоду Конгресу, який потім протягом 60 днів буде розглядати її. 

Ще 22 днів відведено для початкового голосування, в якому республіканська більшість, ймовірно, відхилить угоду,  потім відбудеться повторне голосування, на яке президент має право накласти «Вето». Однак республіканці можуть подолати і це право «Вето», схиливши на свою сторону всього 12 демократів або незалежних конгресменів. Якщо такий сценарій дійсно відбудеться, то Конгрес США зведе нанівець переговори. У заяві щодо даної угоди, також відомої як «Об’єднаний комплекс плану дій» (JCPOA), Барак Обама сказав: "Я впевнений, що ця угода буде відповідати інтересам національної безпеки. Сполучених Штатів і наших союзників. Так що я буду накладати вето на будь-який закон, який блокуватиме цю угоду."

Іранський президент, Хасан Рухані, сказав, що розпочався новий етап у відносинах Ірану з рештою світу, в той час як міністр закордонних справ Мохаммад Джавад Заріф, який очолював делегацію своєї країни у Відні, описав угоду як таку, що від неї виграли всі сторони, хоча вона не є досконалою. Федеріка Могеріні, глава зовнішньої політики ЄС, заявила, що угода "відкриває шлях до нової сторінки в міжнародних відносинах" і показує, що дипломатія може подолати десятиліття напруженості. 

"Це знак надії для всього світу", сказала вона. Відповідно до умов угоди, резолюція Ради Безпеки ООН, щодо цього питання буде прийнята в кінці цього місяця, JCPOA пройде процес кодифікації відповідно до норм міжнародного права. Угода, однак, не набуде чинності протягом 90 днів, що надає час для визначення внутрішньополітичних процесів і дискусій  у Вашингтоні і Тегерані, щодо цієї угоди.Загрузка...

Оставьте первый комментарий