100 днів уряду: проблеми в імплементації плану дій Кабінету Міністрів, - експерт фото

Уряд не є командою однодумців, хоча показав деякі позитивні результати. Так думку виразив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, оцінюючи діяльність уряду за сто днів

"Говорячи про сто днів уряду, по-перше, треба зазначити, що уряд не формувався за всіма канонами, він не є командою однодумців, уряд не сформований премєр-міністром, він є комплікацією балансу інтересів різних політико-економічних сил. В результаті, сьогодні так виглядає, що уряд працює слабо як єдина команда", - зазначив експерт.

Разом з тим, Ігор Коліушко відмітив, що цей уряд показав дуже позитивний приклад, затвердивши план діяльності на перший рік. Однак, на думку експерта, проблеми почались в період імплементації цього плану діяльності. Одна з основних причин - відсутність комунікації з громадянами.

"..наші міністерства не навчені та не спроможні працювати на основі аналізу політики, генерування обрунтованих державних рішень. Як правило, вони реагують на доручення "зверху" і в результаті виходить масса необгрунтованих та необговорених ініціатив, непрокомунікованих із суспільством та громадянами. Це одна з найголовніших проблем, з якою сьогодні стикається уряд. Саме на це спрямована реформа державного управління, стратегія якої затверджена Кабміном. Це також, безсумнівно, позитив цього уряду, адже попередній уряд за рік так і не спромігся затвердити цю стратегію. Але тим не менш, в мене складається враження, що з імпементацією цієї стратегії будуть дуже великі проблеми", - розповів голова правління Центру політико-правових реформ.

На думку Коліушко, складність в реалізаії стратегії реформи державного управління буде спричинена низькою спроможністю секретаріату кабінету міністрів, а також небажанням бюрократів.

"..небажання бюрократів, їм традиційно властиве бажання упиратися змінам. Вони завжди думають, що будь-які зміни спрямовані тільки на погіршення їхнього особистого становища в апараті влади. Мені дуже часто доводиться бути свідком таких речей. На нараді міністра говорять про одні речі, а коли виходимо за двері, - і вже з працівниками секретаріату кабінету міністрів я чую зовсім інше ставлення до тих самих речей, які звучали на нараді. Уряд повинен знайти організаціну спроможність цю проблему подолати. Якща уряд не зможе запустити цю реформу, то він буде приречений на костатацію своєї неактивності", - підкреслив експерт.Загрузка...

Оставьте первый комментарий