Одеський припортовий завод зупинив виробництво

Увечері, 10 липня, був зупинений ОПЗ, рішення було прийнято вранці, на нараді керівництва. У той же час, ще в кінці минулого тижня був запущений "Рівнеазот", завод вже дає першу товарну продукцію.

Як повідомив заступник генерального директора ОПЗ, Микола Щурик, через Facebook, «Одеський припортовий завод» прийняв рішення зупинити агрегат аміаку і діючі агрегати карбаміду. Завод встиг напрацювати за давальницькою схемою двомісячний обсяг продукції, частина товару була продана на експорт, ще, порядку 72-75 тис. тонн карбаміду накопичувалася на склад.

За даними Інфоіндустрія, ОПЗ зупинив один агрегат карбаміду ще в середині минулого тижня. Керівництво заводу планувало скоротити виробництво в зв'язку з повним накопиченням на складі готової продукції.

Завод пропонував карбамід через структури «ЕРУ», «АгроГазТрейдінг» та інші компанії за цінами вище 8000 грн / т, FCA-завод, навал. При цьому, «Дніпроазот» продав більшу частину липневих обсягів за ціною близько 7500 грн / т, FCA-завод, навал.

ОПЗ з квітня 2017 року розпочав фасувати карбамід, другий агрегат для фасування карбаміду на заводі вже готується. Фактично, завод повинен був стати найбільшим постачальником карбаміду на ринок України.

На світовому ринку ціна на карбамід зараз становить 180-185 дол. США / т, навал, завод / Чорне море, або 5700-5800 грн / т, навал. Така ціна не влаштовує жодного виробника в Україні, в зв'язку з чим, все заводи орієнтували виробництво для забезпечення внутрішнього ринку, а антидемпінгові мита проти російського карбаміду в 31,83% дозволили залишити ціни на товар на рівні весняного попиту.

Запуск «Рівнеазоту» і «Сєверодонецького Об'єднання Азот» були заплановані на початок липня. «Рівнеазот» був запущений в кінці минулого тижня, після того, як для заводу був поданий газ, необхідний для процесингу. У понеділок завод вже мав дати першу продукцію. Завод запущений на привізному аміаку з Росії за давальницькою схемою.

Запуск Сєверодонецького Азоту очікується наступного тижня. Завод відчуває проблеми з постачанням електроенергії. Продукцію «Рівнеазоту» і «Сєверодонецького Азоту» буде продавати торговий оператор Ostchem, продукція черкаського Азоту вся йде в розпорядження Аграрного Фонду України. За попередньою інформацією, заборгованість «НФ Трейдінг» перед покупцями добрив буде погашатися поступово. Оператори ринку очікують, що погашення заборгованості почнеться з 1 вересня 2017 року.

На думку експертів, поточна ситуація з заводами ще раз підкреслює, що ринок селітри, на сьогоднішній момент, досяг цінового дна, в той час як ціна на карбамід виявилася для українського бізнесу завищеною.Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров