Лариса Головацька: «Україна потребує нових лідерів» фото

Досвідчений лікар, педагог, автор багатьох наукових робіт, викладач Київського медичного університету, громадсько-політичний діяч Лариса Головацька відповіла на питання нашої редакції щодо можливих успіхів медичної реформи, нагальних змін, яких потребує Україна у сфері охорони здоров’я та загалом державного управління.

 

 

Ларисо, Ви йдете у політику з дуже конкретної та відповідальної сфери діяльності. Ви – висококваліфікований лікар, педагог. В який момент Ви відчули готовність розпочинати громадсько-політичну діяльність?

 

Були абсолютно зрілі пошуки себе! Я розмірковувала, в яких напрямках могла би продовжити своє служіння на благо людям та державі. Важливим поштовхом стала моя зустріч з непересічною людиною Михайлом Анатолійовичом Железняком, засновником Київської академії політичних перспектив, завдяки якому я мала змогу навчатися, познайомитися та отримати конкретні поради, настанови від багатьох легендарних українських політиків. Наприклад, з Леонідом Кравчуком - першим президентом України, Анатолієм Кінахом - екс-прем’єр-міністром України, Олегом Тягнибоком - головою партії ВО «Свобода», Володимиром Крейденком від партії «Слуга народу». Завдяки цим зустрічам я усвідомила, що Україна потребує нових лідерів, які стануть рушійною силою державних змін. 

 

Недарма кажуть, що є три професії від Бога: лікар, вчитель та суддя. Ви поєднуєте у собі одразу дві, і знаходите сили на громадсько-політичну діяльність. 

 

Намагаюсь поєднувати, знаходити час. Я також навчаюся в аспірантурі та здобуваю науковий ступінь кандидата медичних наук. Вже успішно здані кандидатські іспити, написано майже весь текст дисертації. Тема – кардіологічно-терапевтична, дуже цікава та актуальна.

 

Як Ви оцінюєте новий, теперішній склад Верховної Ради? Скільки з них, на Ваш погляд, є державними діячами, а скільки – акторами?

 

Я бачу, що багато нових депутатів є щирими, справжніми. Маючи бажання, з кожним із них можна поговорити, задати власне питання, важливо лише знайти правильний момент та нагоду.

 

Ларисо, чи готові Ви сьогодні доєднатися до певної вже існуючої політичної сили?

 

Надходить багато запрошень, але поки що я не готова зробити цей вибір. Розуміючи, як багато прагнень та сил я зможу направити на громадсько-політичну діяльність, я хочу робити цей вибір дуже свідомо та уважно. Мені імпонує діяльність партії-монобільшості, вона надихає мене працювати на користь України. Якщо наші цілі співпадуть – я не виключаю можливості нашої співпраці.

 

Якою, на Вашу думку, має бути заробітна плата для медиків в Україні?

 

Гідна і чесна. Як мінімум, двадцять п’ять тисяч гривень. Праця лікарів та педагогів є дуже відповідальною. До того ж, як приклад, лікарі мають постійно навчатися, все своє життя вдосконалювати свій рівень знань, професійні навики, приймати участь у багатьох освітньо-наукових заходах, як всеукраїнських, так і міжнародних, які не є безкоштовними. Те, що в медицині було відкриттям вчора – сьогодні вже може бути застарілою технологію. 

 

Як Ви оцінюєте успіх медичної реформи, яка наразі реалізується в Україні?

 

Я думаю, що медична реформа є правильною. Але ж вона ще впроваджується, а я могла  би долучитися до цієї діяльності.

 

 

Чи виступаєте Ви за впровадження страхової медицини?

 

Так, я підтримую, це – крок вперед. Тож вона має бути направлена на профілактичну медицину, зміцнення здоров’я та збільшення тривалості життя.

 

До речі, як Вам вдається встигати настільки багато справ? Як виглядає Ваш робочий день?

 

Я дуже рано встаю, збираюся та одразу їду на кафедру в лікарню. Працюю зі студентами, проводжу практичні заняття, працюю в лікарні з пацієнтами, консультую їх. Також щодня я займаюся науково-педагогічною роботою на кафедрі: готую власні  наукові статті та доповіді, займаюсь підготовкою студентів до всеукраїнських наукових конференцій та  всеукраїнських студентських олімпіад.

 

Ви любите мистецтво? У Вас є улюблена книга, улюблений художній твір?

 

Я виросла у великій творчій родині, в якій були митці, медики, держслужбовці, священники. Мій брат - Олександр Хрустевич, визнаний у світі геніальний музикант, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України. Зростаючи разом з ним, не полюбити музику було б неможливо. Один з моїх улюблених творів - «Листи незнайомці» Андре Моруа. Я люблю твори італійських митців,  картини  Гвідо Рені, Тіціана Вечелліо, обожнюю поезію Марка Аврелія. З українських авторів шаную творчість Тараса Шевченка, Івана Франка.

 

Якби Вам подарували можливість випити кави з будь-яким історичним діячем, кого б ви обрали?

 

Михайла Драгоманова. Це легендарна постать. «Ми хочем для себе й для цілого світу лиш волі, освіти і миру!». 

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий