Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі проголосував проти збільшення квот на імпорт української пшениці, томатів і сечовини.

Повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на рішення комітету.

"ЄС повинен запропонувати подальші торговельні преференції Україні, але деякі сільськогосподарські продукти не потребують додаткової підтримки ЄС", - йдеться в повідомленні агентства.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на ряд товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квоти на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - 100 тис. тонн, ячмінь - 350 тис. тонн, крупу і оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - 4 тис. тонн, мед - 3 тис. тонн, виноградний сік - 500 тонн, перероблені томати - 5 тис. тонн.

У березні 2017 року Комітет Європарламенту з аграрних питань проголосував проти збільшення квот на зернові і перероблені томати з України.

В рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на поставки для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн, сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис . тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн. Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, по пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю - 250 тис. тонн, кукурудзи - 400 тис. тонн, по цукру - 20 тис. тонн, меду - 5 тис. тонн, обробленим томатам - 10 тис. тонн, виноградному і яблучному соку- 10 тис. тонн, вівса - 4 тис. тонн, часнику - 500 тонн.Загрузка...

Оставьте первый комментарий