У Європарламенті пройдуть дебати про права жінок у Польщі фото

У Європейському парламенті 5 жовтня відбудуться дебати на тему прав жінок у Польщі, зокрема щодо законопроекту про заборону абортів.

Таке рішення ухвалили 29 вересня лідери більшості політичних груп у Європейському парламенті, повідомляє Польське радіо.

23 вересня Сейм Польщі скерував проект комітету "Стоп аборту" на подальше опрацювання в комісії. Проектом передбачена повна заборона переривання вагітності та кримінальна відповідальність для кожного, хто спричинить смерть зачатої дитини, у тому числі для матері.

Варто зауважити, що Європейський Союз у світоглядних питаннях повноважень не має. Кожна держава-член Спільноти сама вирішує, як регулювати, наприклад, норми законів про аборти. А тому план проведення дебатів розкритикували не тільки євродепутати від правлячої у Польщі партії "Право і справедливість", але й від опозиції.

Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вважає, що ці дебати є невиправданим втручанням у внутрішні справи Польщі.

Нагадаємо, Європарламент розглядав питання ситуації у Польщі під час попередньої пленарної сесії у середині вересня. 14 вересня євродепутати ухвалили резолюцію, у якій вони висловили занепокоєння зупинкою роботи Конституційного суду у Польщі. Євродепутати висловили також стурбованість антитерористичним законом, законами про громадські мас-медіа, про поліцію і прокуратуру та законом про цивільну службу. Євродепутати також занепокоєні вирубкою частини дерев у Біловезькій пущі та проблемо репродуктивного здоров’я жінок у Польщі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий