Перша палата голландського парламенту схвалила ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. За прийняття законопроекту проголосували 50 з 75 сенаторів.

Про це повідомляє ТАСС.

На підтримку документа виступили Народна партія за свободу і демократію, Партія праці, "Зелені ліві", "Демократи-66", "Християнський союз" (ХС), Державна реформатська партія (ГРП), "Независимая фракція Сенату", а також 9 з 12 членів фракції "Християнсько-демократичного заклику" (ХДП). Проти проголосували Партія свободи, Соціалістична партія, Партія захисту тварин, "50 плюс" і три сенатора ХДП.

Спеціально для спостереження за ходом голосування в зал, де засідає Сенат, прийшли прем'єр-міністр країни Марк Рютте і глава МЗС Берт Кундерс, що трапляється досить рідко.

Наступним кроком має стати підписання законопроекту королем Віллем-Александером, що є чистою формальністю, оскільки монарх в Нідерландах виконує здебільшого представницькі функції і не втручається в рішення політичних питань. Останнім етапом стане вступ документа в силу після публікації в урядовому виданні. По завершенні процесу всередині країни Нідерланди повинні будуть повідомити про це Генеральний секретаріат Ради ЄС, після чого сама угода про асоціацію, що передбачає зміцнення взаємодії спільноти та України в різних областях і вже застосовується на тимчасовій основі в частині, що стосується економічного співробітництва та зони вільної торгівлі, буде остаточно схвалена на європейському рівні і вступить в силу.

У 2015 році Нідерланди вже ратифікували цю угоду, але потім по громадянській ініціативі з цього питання було вирішено провести консультативний референдум. Голосування пройшло 6 квітня 2016 року, проти ратифікації проголосували близько 61% виборців. Однак уряд не став негайно відмовлятися від документа, замість цього прем'єр-міністр Марк Рютте провів складні переговори в Брюсселі, за результатами яких було прийнято заяву саміту ЄС по Україні, "що враховує стурбованості людей, які голосували проти". У ньому, зокрема, зазначається, що угода про асоціацію не є першим кроком на шляху вступу України до спільноти, не надає гарантій безпеки, не передбачає додаткової фінансової допомоги Києву і не дає українцям право на проживання або роботу в ЄС.

Після цього Рютте запустив процес повторної ратифікації угоди з урахуванням прийнятої декларації. Друга палата голландського парламенту схвалила документ 23 лютого. У Першій палаті основне питання полягало в тому, яку позицію займуть ХДП, ГРП і ХС. Без них у документа не було достатньо підтримки, проте ще тиждень тому ситуація прояснилася, коли сенатори Державної реформатської партії і "Християнського союзу" в ході дебатів заявили, що мають намір схвалити асоціацію, а члени "Християнсько-демократичного заклику" заявили, що будуть голосувати виходячи з особистих переконань.

В якості основних аргументів на користь ратифікації члени Сенату назвали кілька факторів, в тому числі необхідність підтримки демократії на Україні і збереження репутації Нідерландів як надійного і передбачуваного союзника.Загрузка...

Оставьте первый комментарий