Сейм Польщі прийняв резолюцію проти звинувачень з боку РФ у розв'язанні Другої світової війни фото

Сейм Польщі прийняв резолюцію про засудження спроб російських політиків звинуватити поляків у розв'язанні Другої світової війни. 

 

Про це повідомляє прес-служба нижньої палати Національної Асамблеї Польщі.

 

"Сейм Республіки Польща засуджує провокаційні і неправдиві заяви представників вищих органів влади Російської Федерації, які намагаються звинуватити Польщу у розв'язанні Другої світової війни. Велич народу і відносини між державами не можуть будуватися на брехні і фальсифікації історії", - йдеться у резолюції.

 

На думку польських депутатів, маніпулювання фактами і спотворення історії політиками Російської Федерації спрямоване на дискредитацію Польщі та погіршення російсько-польських відносин.

 

У документі нагадується, що Друга світова війна Друга світова війна почалася через дві тоталітарні держави - нацистську Німеччину та сталінський Радянський Союз, які уклали сумнозвісний пакт Ріббентропа-Молотова 23 серпня 1939 року. Першими жертвами обох тоталітарних режимів стали Польща і країни Центральної та Східної Європи.

 

"Війна призвела до загибелі десятків мільйонів людей, створення нацистських концентраційних таборів і Голокосту в Європі - одного з найбільших злочинів в історії людства. Сейм Польської Республіки віддає данину пам'яті жертвам нацистського і радянського тоталітаризму і висловлює бажання, щоб історія їхнього мучеництва ніколи не була сфальсифікована", - йдеться у резолюції.

 

Цим документом польські парламентарі закликали РФ до спільного осмислення принципів побудови міжнародних відносин, які повинні стати основою взаємної поваги, партнерства і добросусідства.

 

У грудні повідомлялося, що Польський інститут національної пам'яті звинуватив РФ в спробах маніпулювання історією в річницю пакту Молотова-Ріббентропа.

 

Дана заява була зроблена у зв'язку з висловлюванням Путіна 19 грудня, під час великої прес-конференції.

 

Так, говорячи про початок Другої світової війни, Путін заявив, що радянські війська зайшли до Польщі після того, як польський уряд втратив контроль над своїми збройними силами. Він спробував виправдати дії СРСР, зазначивши, що "це була остання держава Європи, яка підписала з Німеччиною пакт про ненапад".

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий