Сейм Литви заборонив куріння на балконах багатоквартирних будинків фото

У четвер Сейм ухвалив поправки до Закону про контроль над тютюном, тютюновими виробами, які передбачають заборону на куріння на балконах багатоквартирних будинків.

"За" проголосували 69 членів Сейму, "проти" – 4, а утрималися 7. 


Поправки запропонував міністр охорони здоров'я Ауреліюс Веріга і ще 13 членів Сейму. 


Це означає, що з 2021 року мешканці Литви вже не зможуть курити на балконах багатоквартирних будинків, якщо проти цього виступає хоча б один мешканець. Також буде заборонено палити в літніх кафе, в приміщеннях спільної часткової власності, на критих зупинках громадського транспорту, дитячих ігрових майданчиках, за винятком спеціально відведених для куріння місць.


Законом закликають жителів самим активно фіксувати порушення і надавати поліції докази, щоб поліцейським не потрібно було їхати на місце інциденту."У зв'язку з цією функцією ми не станемо створювати спеціалізовані сили поліції, реагувати будемо в загальному порядку. Я зовсім не обіцяю, що ми будемо реагувати на такі повідомлення в пріоритетному порядку, але ми апелюємо до жителів, які будуть дзвонити, інформувати, викликати поліцію. Створювані правові умови зобов'язують самого жителя бути активним, тобто фіксувати це порушення ", - сказав Р. Пожела в п'ятницю радіо LRT.

 

 

Нагадаємо, що з 2014 року Сейм кілька разів відхиляв пропозицію заборони куріння на балконах. Противники поправок заявляли, що цю заборону буде неможливо реалізувати.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий