Кшиштоф Щерський, Міністр в Канцелярії президента Польщі, як повідомляє Польське Радіо, зазначив, що на лідера країни та його адміністрацію вцілому, чекає дуже напружений рік дипломатичної роботи перед зустріччю лідерів НАТО у липні.

" І це не дивно — зараз перед всією східною і центральною Європою постали нові загрози і виклики в обличчі президента РФ Путіна, Польща прагне більшої безпеки, а також хоче бути регіональним лідером у вирішенні питань безпеки. І при вдалій активній зовнішній політиці, Польщі під силу це зробити"

Кшиштоф Щерський наголосив, що для його країни важливо, аби саміт не став підбиттям підсумків минулого саміту у Ньюпорті. Як він наголосив, йдеться про тривалу та стратегічну відповідь у вигляді посилення гарантій безпеки у цьому регіоні.

«Ціллю є створення повномасштабних баз НАТО на теренах Центрально-Східної Європи. Маємо рік, аби в рамках Союзу знайти порозуміння щодо ідеї збільшення присутності НАТО в цій частині Європи. Яким буде результат цього порозуміння? Побачимо після року роботи, тому що рік до липня наступного року буде присвячений саме цьому» — підкреслив політик.

Читайте також: Анджей Дуда і Петро Порошенко домовились про зустріч

Міністр із закордонних питань у Канцелярії президента переконував, що Анджей Дуда сприятиме виробленню спільної позиції Центральної Європи у питанні конфлікту в Україні. Для Польщі важливо, аби Україна була сильною і успішною, бо це пряма гарантія захисту від загарбницької політики Росії в усіх сферах. Президент Польщі планує провести зустрічі з лідерами держав східної та центральної частини Європи, для того, щоб узгодити спільну стратегію дії щодо вирішення питання конфлікту в Україні.

Слід зазначити що найближчими регіональними подіями, які можуть вплинути на ситуацію в Україні буде саміт Вишеградської групи та міні-саміт НАТО в Бухаресті, також відбудеться засідання президентів групи «Аррайолуш» у німецькому Ерфурті. На всіх цих зустрічах одними з головних питань будуть питання безпеки та вирішення конфлікту в Україні.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий