Прем`єр Австралії хоче розпустити парламент фото

Прем'єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл заявив про можливі перевибори парламенту, які можуть відбутися 2 липня.

Про це він повідомив після провального голосування у парламенті за його проект бюджету та реформу праці. Опозиція відмовилася підтримувати ці законопроекти, навіть коли прем'єр прямо заявив: провал голосувань означатиме перевибори.

«Після представлення проекту бюджету на початку травня я збираюся попросити генерал-губернатора Австралії розпустити обидві палати парламенту і призначити вибори, які, як я очікую, відбудуться 2 липня», – сказав глава уряду, розмовляючи з журналістами.

Федеральний парламент Австралії відновив свою роботу в понеділок, причому зробив це достроково. Зазвичай в квітні австралійські законодавці перебувають на канікулах, працюють в своїх округах і повертаються до Канберри в травні, щоб у другий вівторок місяця приступити до роботи над урядовим проектом бюджету на черговий фінансовий рік. Однак Тернбулл вирішив порушити політичну традицію і повернути парламентаріїв до Канберри на три тижні раніше терміну. Цей крок надав уряду додатковий час для того, щоб повторно поставити на голосування в сенаті (верхній палаті парламенту) спірний законопроект про відновлення комісії з нагляду за роботою будівельної індустрії. У понеділок сенат відкинув цей законопроект вдруге, що дозволяє Тернбуллу піти на так званий «подвійний», тобто повний розпуск парламенту і проведення виборів в стислі терміни.Загрузка...

Оставьте первый комментарий