Польський Сенат ухвалив закон про бюджет на 2017 рік. Вища палата польського парламенту 11 січня голосувала над документом, який було прийнято 16 грудня польським Сеймом.

Про це повідомляє ВВС.

«Участь у голосуванні взяв 61 сенатор. «За» прийняття закону про бюджет проголосувало 59 сенаторів, «проти» – двоє, один... ні, ніхто не утримався від голосу. Відповідно до результатів голосування стверджую, що Сенат ухвалив бюджет на 2017 рік» - прокоментував спікер польського Сенату Станіслав Карчевський.

Польська опозиція критикує ухвалення бюджету Сенатом. Як каже Боґдан Борусевич з Громадянської платформи, Сенат ухвалив документ в такій формі, як його прийняла більшість в Сеймі. Тим часом, однією з пропозицій вирішення парламентської кризи було повторне голосування над законом про бюджет.

Сенатори планували зайнятися законом про бюджет вранці, але початок засідання було перенесено на пізніший термін з огляду на те, що мали відбутися розмови сеймової більшості з опозицією. Опівдні мало початися засідання Сейму, але депутатам досі не вдалося знайти вихід з парламентської кризи.

Депутати опозиційних партій Громадянська платформа та Сучасна від 16 грудня перебувають у Пленарному залі, де повинні відбуватися засідання Сейму. Приводом є, як заявляє опозиція, нелегальне голосування сеймової більшості над законом про бюджет в Колонному залі.

Спікер Сейму Марек Кухцінський запропонував, щоб вирішити парламентську кризу за допомогою постанови, в якій опозиція підтвердила б легальність голосування 16 грудня над законом про бюджет на 2017 рік, одночасно вказуючи на нетипові умови ухвалення документа і можливість остаточного вирішення спору Конституційним трибуналом.

Лідер Громадянської платформи Ґжеґож Схетина відкинув цю пропозицію: «Це відповідальність тих, хто голосує над цим законом, ухвалює його та підписує. Ми вважаємо, що цього бюджету немає».
Загрузка...

Оставьте первый комментарий