У Великих національних зборах Туреччини відбудуться дебати навколо проведення конституційної реформи. 

За відповідне рішення в ніч на вівторок, 10 січня, проголосували 338 парламентів з 480, передає державне турецьке інформаційне агентство Anadolu. Для ухвалення цього рішення правлячій Партії справедливості та розвитку (AKP), що має 316 мандатів у парламенті, знадобилась підтримка з боку опозиції.

Про це повідомляє DW.

Під час дебатів окремо обговорюватимуться 18 статей реформи. Так само окремо голосуватимуть за кожну статтю. Очікується, що на два етапи дебатів та голосування піде не менше двох тижнів. Наприкінці заплановане остаточне голосування за весь пакет запропонованої реформи. Однак, для того, щоб це сталося, потрібно, щоб за кожну окрему статтю проголосувало мінімум три п'ятих парламентарів, тобто 330 з 550. Така сама кількість для ухвалення реформи потрібна й для загального пакету статей.

Нагадаємо, після невдалої спроби путчу в липні 2016 року та вкрай жорсткою реакції на нього з боку уряду в Анкарі, президент Реджеп Таїп Ердоган намагається домогтися президентської форми правління. Для цього парламентарям слід ухвалили конституційну реформу.

"Грушевського, 5" раніше повідомляло, що запропоновані поправки до конституції передбачають, що президент країни стає главою виконавчої влади, що дозволяє йому особисто призначати уряд, пропонувати план бюджету і вводити режим надзвичайного стану.Загрузка...

Оставьте первый комментарий