Парламент Сербії прийняв відставку прем'єр-міністра Александара Вучича.

 Про це заявила спікер травня Гойковіч в ході засідання парламенту.

"Скупщина (парламент країни - прим. ред) прийняла відставку голови уряду Сербії Александара Вучич у зв'язку з переходом на посаду президента. Цим завершився і мандат уряду Сербії", - заявила Гойковіч.

З моменту відставки уряду почався 30-денний термін, протягом якого повинен бути сформований новий кабінет міністрів. Очікується, що в ході розпочатого засідання парламенту обраний президент Вучич принесе присягу перед депутатами Скупщини, а потім перейде до президентського палацу, де колишній президент Томіслав Ніколіч передасть йому атрибути влади - президентську друк і президентський штандарт.

У вівторок увечері прем'єр-міністр Сербії Александар Вучич подав у відставку. "Подаю у відставку з поста голови уряду Республіки Сербія. У відставку подаю в зв'язку з вступом на посаду президента після відбулися 2 квітня виборів, на яких я обраний президентом Сербії", - йдеться в документі, направленому до парламенту. Пост голови уряду Вучич займав з 27 квітня 2014 року.

Президент Сербії обирається на п'ятирічний термін, цей пост можна займати не більше двох разів. Главі держави відводяться переважно представницькі функції. Він також пропонує парламенту кандидатуру голови уряду, має право підписувати закони і накладати на них вето, призначає і відкликає послів, здійснює помилування і вручає державні нагороди, є верховним головнокомандувачем.Загрузка...

Оставьте первый комментарий