Парламент Грузії схвалив проєкт, що може позбавити фінансування опозицію фото

Парламент Грузії у першому читанні схвалив суперечливий законопроєкт про фінансування партій, у разі прийняття якого опозиційні партії можуть втратити державне фінансування.


Про це повідомляє "Эхо Кавказа".  


Проєкт передбачає зміни до закону про політичні об’єднання громадян, зокрема - припинення державного фінансування політичних сил, які відмовилися входити у парламент. Так само передбачається відмова надавати цим партіям ефірний час. 


Зміни підтримали 84 голосами. 


У початкову редакцію тексту внесли деякі зміни, зокрема про те, що опозиційні партії у будь-якому разі отримають бюджетне фінансування на наступні пів року. 


Лідер більшості Іраклій Кобахідзе також запропонував перед голосуванням за проєкт у другому читанні спрямувати проєкти щодо фінансування партій та скасування реєстрації партій для аналізу до Венеційської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ.


Нагадаємо, після парламентських виборів у Грузії усі вісім опозиційних партій, які отримали місця у парламенті, заявили про фальсифікації та про відмову від мандатів, вимагаючи повторних виборів. Не відмовився від мандату лише один депутат з проросійського "Альянсу патріотів".


Перемовини з правлячою "Грузинською мрією" за посередництва послів США та ЄС закінчилися нічим. 


Попри бойкот опозиції, новий парламент почав роботу і фактично є однопартійним - вперше з комуністичних часів. 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий