Парламент Грузії в першому читанні розгляне поправки до Кримінального кодексу щодо уточнення поняття ухилення від служби в армії.

Про це йдеться в матеріалах на сайті законодавчого органу.

Ухилення призовника від служби в армії або альтернативній трудовій службі в Грузії є кримінальним злочином. Згідно з чинним законодавством, ухилення від військової служби карається штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років, а від альтернативної трудової служби - штрафом, суспільно корисною працею на строк від 80 до 200 годин або позбавленням волі на строк до року.

Автором поправок є голова комітету оборони і безпеки парламенту Грузії Іраклій Сесіашвілі.

Після прийняття поправок ця частина кримінального кодексу буде звучати так: "Ухилення призовника від військової служби, в тому числі шляхом симуляції хвороби, нанесення собі ушкоджень, використання підроблених документів або іншого обману".

Міра покарання залишиться колишньою. "У практиці призову на обов'язкову військову службу було виявлено ряд випадків, коли призовники уникали проходження військової служби шляхом симуляції хвороби, нанесення собі ушкоджень, використання фальшивих документів або обману іншим шляхом. Мета законопроекту - викорінити вищевказані неточності", - йдеться в роз'яснювальній записці до поправок.

Військова служба в Грузії ділиться на чотири категорії: обов'язкова, контрактна, кадрова та резервна. Весняний призов розпочався в Грузії 1 лютого 2017 року і триватиме до 30 червня.

За цей час на військову службу призвуть 1,4 тисячі осіб віком від 18 років до 27 років. В цілому весняний призов торкнеться 3 тисяч 687 громадян. Крім служби в лавах Збройних сил громадян Грузії закликають також на службу в МВС, Службу держбезпеки, міністерство з питань виконання покарань і пробації, а також Спеціальну службу державної охорони. У всіх відомствах, крім армії, строковики в основному займаються охороною важливих державних об'єктів.Загрузка...

Оставьте первый комментарий