Віце-спікер парламенту Республіки Білорусь зустрівся з опозицією для обговорення змін у декреті про утриманців.

Про це розповів один з лідерів кампанії «Говори правду» Андрій Дмитрієв після зустрічі з віце-спікером парламенту Болеславом Пірштуком. 

Вже найближчим часом список соціальних утриманців можуть серйозно скоротити, зміни будуть підготовлені не пізніше середини березня.

"Сьогодні створена робоча група під керівництвом глави Адміністрації президента, яка має виключити з-під дії декрету тих, хто потрапив туди не об'єктивно. Аналіз показав, що такі громадяни є. А документ все-таки був спрямований на те, щоб змусити громадян працювати, а не карати просто так", - сказав Болеслав Пірштук.

"Люди виходять на акції протесту не стільки через політику, а тому, що їм дуже важко живеться. Серед іншого вони хочуть висловитися за всю економіку, яка, на їхню думку, йде не в тому напрямку", - озвучив народні настрої Андрій Дмитрієв.

За словами політика, декрет №3 про попередження соціального утриманства був прийнятий невчасно: в умовах падіння реальних доходів і зростання безробіття. І будь-які заходи адміністративного стягнення у відношенні тих, хто не розплатиться з державою, лише посилять соціальну напруженість в суспільстві.

Також Андрій Дмитрієв і Тетяна Короткевич запропонували провести в Білорусі реформу місцевого самоврядування і з часом замість призначення мерів міст проводити відкриті вибори.

"До таких революційних підходів у нас поки не готові. Але розширення повноважень керівників на місцях - це сьогодні питання безпеки і майбутнього Білорусі. Інакше система в якийсь момент просто не впорається з великою кількістю завдань. Та система, яка побудована, вона дорога і неефективна", - вважає Андрій Дмитрієв.

Також опозиційні політики закликали парламент бути ближче до народу і залучати громадянське суспільство до обговорення важливих законопроектів.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий