Нижня палата парламенту Японії схвалила в п'ятницю спеціальний законопроект про зречення від престолу імператора Акіхіто і передачі трону його старшому синові, спадкоємцю принцу Нарухіто.

Про це повідомляє ТАСС.

На підтримку документа висловилися більшість депутатів від Ліберально-демократичної партії і її партнери по правлячій коаліції - "Нової Комейто", голосування проігнорував ряд представників опозиції, в тому числі з Демократичної партії.
Після цього законопроект направлять на розгляд у верхній палаті парламенту, де у правлячої коаліції також є більшість. Як очікується, він буде прийнятий протягом поточної сесії, яка завершиться в середині червня.

Згідно з цим документом, після зречення Акіхіто збереже титул "Ваша величність", державне забезпечення та інші привілеї. Разом з тим його називатимуть "Дзеко", що можна перевести на російську як "відрікся імператор", а його дружину імператрицю Мітіко - "дзёкого". Питання титулу торкнеться і молодшого сина Акіхіто - принца Акисино, який після зречення імператора займе перше місце в черзі на престол. Його пропонують називати "коси", що відображає його становище в ієрархії престолонаслідування.

Передбачається, що зречення повинно відбутися протягом трьох років після оприлюднення прийнятого закону. За даними японської преси, це може статися в грудні 2018 року.

Законопроект про зречення розроблений спеціально для 83-річного Акіхіто, оскільки уряд не захотів вносити постійно діючі поправки до Закону про імператорський дім. Це, на думку влади Японії, створило б прецедент і зробило потенційно можливим вчинення політичного впливу на імператорів в майбутньому.

Акіхіто народився 23 грудня 1933 року. Він вважається представником однієї з найстаріших монарших династій світу. Він був первістком у шлюбі імператора Хірохіто (1901-1989) і імператриці Нагако (1903-2000), у яких народилося двоє синів і п'ять дочок.Загрузка...

Оставьте первый комментарий