Американські конгресмени вимагатимуть від директора Національної розвідки США надати звіт про використання Росією "політичних убивств в державних інтересах" за період з 2000 року
Про це йдеться у версії законопроекту про фінансування американської розвідки на наступний фінансовий рік, голосування по якому в палаті представників очікується найближчими днями, передає Еспресо TV.

Згідно з документом, директор Нацрозвідки США повинен надати протягом 180 днів з дня набрання законом чинності оцінку розвідувальників щодо використання "політичних убивств" за період з 1 січня 2000 року.

Ця оцінка повинна включати список російських політиків, бізнесменів, дисидентів, журналістів, діючих або колишніх держслужбовців, глав зарубіжних держав, іноземних політичних діячів, іноземних журналістів, членів некомерційних організацій та інших осіб, які, на думку американської розвідки, нібито були вбиті агентами російських спецслужб .

Крім того, відповідним комітетам конгресу повинні бути надані наступні дані по кожній особі зі списку убитих: країна, де було скоєно вбивство; спосіб вбивства; задіяні у вбивстві особи та організації, а також інша необхідна інформація.

У законопроекті конгресу про фінансування розвідки є ще два пункти, що відносяться до Росії. В одному з них йдеться про ракетний комплекс Club-K, який призначений для розміщення в стандартному контейнері для морських перевезень. Американські законодавці просять розвідку сповістити, якщо стане відомо, що комплекс поставлений в Збройні сили Росії або ж переданий іншій державі.

В іншому пункті міститься запит про звіт на тему фінансування Росією політичних партій і НКО в пострадянських країнах та Європі в період з 1 січня 2006 року.

Конгрес також має намір попросити американську розвідку провести оцінку збитку від кібератак; обчислити суму коштів, отриманих Іраном після скасування санкцій, і манеру їх використання; регулярно надавати дані по числу іноземних бойовиків, які прибувають до Іраку і Сирію і покидають ці країни.

Документ законопроекту доступний на офіційному сайті Конгресу.Загрузка...

Оставьте первый комментарий