Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон готовий провести референдум про членство країни в ЄС без гарантії того, що запропоновані ним реформи будуть схвалені іншими державами-членами.

Британські парламентарі лейбористи та з партії UKIP звинуватили прем’єр-міністра в тому, що він запропонував, після того як британські посадовці в Брюсселі підтвердили, що проведення референдуму відбудеться до того, як його пропозиції щодо зміни європейського договору будуть ухвалені.

Вперше офіційно Кемерон представив свої пропозиції щодо внесення змін до Лісабонського договору під час саміту ЄС 23 липня. Дипломати ЄС описали виступ прем’єра Великої Британії як «рекламну паузу». «Була дуже емоційна дискусія з питань міграції, і Девід Камерон надав нам рекламну паузу», — зауважив представник ЄС. Виступ Кемерона тривав від 8 до 10 хвилин і не викликав реакції у жодного з лідерів 28 країн-членів ЄС.

Президент Європейської Ради, Дональд Туск – який головував на саміті, був єдиною людиною, який відповів Камерону. Камерон наполягав, що він має досягти своїх реформ до референдуму, що має відбутися в 2017 році. Його реформи стосуються чотирьох основних сфер:

• Заборона мігрантам ЄС вимагати допомоги, за місцем роботи, протягом чотирьох років.
• Британське ухилення від історичних зобов’язань ЄС, починаючи з Римського договору 1957 року.
• створення гарантій для не членів єврозони, що вони не залишаться в меншості на спільному ринку членів єврозони.
• Надання національним парламентам право на спільне блокування законів ЄС.

У разі відхилення запропонованих Камероном реформ, він погрожує виходом Британії з Євросоюзу.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий