Депутату польського Сейму призупинили членство в партії за вакцинацію поза чергою фото

Депутату Сейму Збігнєву Гіржинському призупинили членство в партії "Право і справедливість" у зв’язку з неоднозначною вакцинацією - він отримав вакцину як викладач університету, але не входить до категорії викладачів-медиків.


Про це повідомляють польські ЗМІ, серед яких Onet.


Про рішення лідера ПіС Ярослава Качинського призупинити його членство в партії повідомив голова виконавчого комітету Кшиштоф Соболевський, наголосивши, що "правила поширюються на всіх". 


Пріоритетне право на вакцинацію, окрім медичних працівників, мають викладачі та студенти медичних університетів. 
Гіржинський отримав вакцину як викладач Університету Коперніка у Торуні, де він є викладачем на історичному факультеті - серед інших охочих за пропозицією закладу.  


Сам депутат стверджує, що не вчинив нічого незаконного. Він також пригадав, що сам в кінці грудня публічно казав про пропозицію ректора університету вакцинуватися усім викладачам.


"Я не просив нікого про будь-які пріоритети в черзі, і я не вакцинувався поза чергою", - заявив він, стверджуючи, що все повністю відповідало вимогам законодавства, зокрема, що він отримав запрошення на щеплення через онлайн-акаунт пацієнта.


Як повідомляє RMF24, на скандал вже відреагували у канцелярії прем’єр-міністра Матеуша Моравецького.


"Медуніверситети та університети з медичними факультетами можуть реєструвати (на вакцинацію) медичних працівників, згідно з національною програмою вакцинації. Університет Коперніка надав таку можливість усьому персоналу. Депутат Гіржинський не відповідає цим критеріям, він порушив правила. Для такої процедури немає виправдання", - заявили у канцелярії. 


Тим часом міністр охорони здоров’я Адам Нєдзєльський оголосив, що з приводу вакцинації в Університеті Коперніка в Торуні проведуть розслідування. 


"Це тривожне порушення - роботодавець, тобто, ректор, включив до списку на пріоритетну вакцинацію осіб, які не мали на це права", - заявив він. 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий