Депутати Держдуми ігнорують рішення Європейського Суду фото

Депутати Держдуми наполягають на вибірковому виконанні рішень Європейського Суду з прав людини

Минулого тижня, группа депутатів Державної Думи РФ звернулися до Конституційного Суду країни стосовно питання виконання рішень Європейського суду з прав людини на території РФ. Згідно матеріалів суду, депутати з усіх фракцій Держдуми оскаржують ряд норм діючого законодавства, які, на їх думку, забов’язують суди та інші державні органи беззаперечно виконувати рішення даної міжнародної інституції навіть всупереч положенням Конституції РФ, пише ТАСС

«Як вважають депутати, які підписали даний запит, ряд рішень ЄСПЛ мають своєю кінцевою метою розмивання кордонів державного суверенітету РФ, який заснований на верховенстві Конституції Росії та пріорітеті юрисдикції КС Росії як єдиного органу влади, уповноваженого здійснювати конституційний нагляд», — пояснив Перший заступник голови комітету з питань бюджету та податків Олександр Тарнавський.

Між тим, 14 липня, Конституційний Суд РФ постановив, що рішення Європейського суду з прав людини може бути виконане лише за умови,якщо воно не суперечить  Основному закону. Як повідомив суддя КС Сергій Маврін, якщо постанова ЄСПЛ, винесена за скаргою проти РФ, суперечить Конституції, то таке рішення не може бути виконано. Також він підкреслив, що в більшості випадків колізії між Конституцією РФ та Конвенцією з прав людини не виникає, однак Росія все ж таки може не виконувати взяті на себе міжнародні забов’язання в окремих ситуаціях.

Конституційний Суд РФ постановив, що верховенство Конституції може бути забезпечено в рамках декількох процедур. По-перше, перевіркою законів, в яких ЄСПЛ знайшов недоліки. Потім запит в КС повинен направити суд, який переглядає відповідну справу щодо рішення ЄСПЛ або ж уряд РФ, коли органи влади вирішать, що те чи інше рішення не може бути виконане через невідповідність Конституції. Конституційний Суд в свою чергу є органом «останньої інстанції», який вправі заборонити виконання рішення.

Нагадаємо, що в 1996 році Росія підписала Європейську конвенцію про захист прав людини  і основних свобод, а також ряд протоколів до неї. Ратифікувавши дані угоди, держава визнала верховенство юрисдикції Європеського суду з прав людини і взяла на себе забов’язання виконувати рішення останнього.Загрузка...

Оставьте первый комментарий