Що читає Світлана Заліщук? фото

Народний депутат розповіла нам, яка книжка вплинула на її життя та чому вона тричі бралася за «Улісса» Джеймса Джойса. 

Остання книжка, яку ви прочитали, та що вас в ній вразило?

«Скотоферма» (Animal Farm) Джорджа Оруелла. Це повість-алегорія про історію в СССР, як революція тварин на одній фермі перетворилася в диктатуру. Дуже вразило, як описані процеси нагадують сьогоднішню політику. Найрозумніші на фермі тварини – свині, здібні до організації, – після демократичного повстання проти жорстоких людей поступово вростають в шкіру своїх поневолювачів. Символічно перегукується з девальвацією принципів людей, які в нас стояли на ескаваторах під час Євромайдану. 

Книжка, яка вплинула на життя або змінила вас?

Важко виділити одну. Кожна хороша книжка рухає якісь колесики всередині. На початку вересня в «Книгарні Є» купила вірші Василя Стуса. Антитеза між його долею («…заробляв на життя на шахті, залізниці, на будівництві, в котельні, в метро. Помер в таборі, можливо, через переохолодження») і силою творчості дуже сильно врізається в думки про власне життя, і про зміни, які переживає країна. 

Назвіть три улюблені книжки та чому?

Люблю збірку «Планета людей» Екзюпері. Він розповідає історію, коли під час війни його літак впав у Сахарі. Вони з напарником вижили, але з одним апельсином та пляшкою білого вина складно було довго протягнути серед десятків кілометрів нескінченного піску. Книжка про волю до життя й переосмислення щастя, яке іноді – це просто питна вода.

«Майстер і Маргарита» Булгакова. Для мене одне з найскладніших питань роману, чому в останніх сценах янголи не забрали Майстра до себе. Там була така фраза, що він не заслужив світла, а заслужив спокій. Чому? Чому головний позитивний герой, автор книги про історичну правду, репресований системою, не заслужив світла? Я для себе знайшла відповідь. Але не буду ділитися. Може, хтось захоче перечитати.

«Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського – такий нестерпно болючий і такий безмежно красивий етюд. Читала ще в школі. Але емоції згадуються, як вчорашні. 

Літературна героїня/герой, з яким себе асоціюєте? Чому?

Не знаю, добре це чи погано, але ні з ким себе не асоціюю. Може, така книга в мене ще попереду.

Назвіть книжку, до якої поки не дійшли руки, але в найближчому майбутньому плануєте прочитати.

«Чому нації занепадають» (Why nations fail). Знаю, що дуже хороша книга про те, як суспільство має відвоювати в еліти право на відкриті інститути та рівні можливості для громадян, аби держава відбулася. Власне, це те завдання, над яким працюю зараз як політик. 

Назвіть книжку, яку не прочитали, і вам дуже соромно за це.

«Улліс» Джеймса Джойса – починала три рази. Щоразу після якоїсь двохсотої сторінки життя відволікало на іші речі. І знову треба починати з початку, бо вже зовсім вивітрилися відчуття. 
Загрузка...

Оставьте первый комментарий