Власне на наших очах відбуваються швидкі трансформації на стику аграрних технологій та IT. Про ті зміни, які чекають сферу закупівель на перехресті високих технологій та сільського господарства розповідає Юрій Петрук, голова асоціації AgTech Ukraine.

AgroNews29061704.jpg

«У малого та середнього бізнесу 90% закупівель відбувається по телефону. Більшість агрохолдингів уже запровадила електронні системи закупівель, але закупівлі дрібних трейдерів та консолідаторів не мають інструменту автоматизації. Завдання сторін в закупівлях наступні. З боку покупця (клієнта) – це, по-перше, оцінка експертизи постачальника, по-друге, зниження ціни, повідомлення потенційних постачальників. На стороні продавця (постачальника): сортування за ціною, сортування по тематиці, кількість зацікавлених у лоті, наявність унікальних позицій.

AgroNews29061705.jpg

До того ж електронні закупівлі зазнали певних трансорфмацій, у яких важливу розль відіграють  інформування про закупівлі через власний сайт, інформування про закупівлі через e-mail розсилки, робота з тендерними майданчиками та аукціонами, розробка та інтеграція власних систем закупівель, заявки на покупку через централізовану базу» - зазначив Юрій Петрук.

Як зазначив Юрій Петрук, існують  певні недоліки існуючих систем закупівель, які можна усунити завдяки новим інформаційним технологіям. По-перше, це довгі формальні процедури, які у тому числі включають високу деталізацію опису позицій (час заповнення), не підходять для товарів з волатильними цінами, потребують процедури верифікації контрагентів тощо. У недалекому майбутньому закупівлі стануть значно простіші та більш технологічні. Як приклад, Юрій Петрук навів такі системи та інструменти, як чат-боти та розумні контракти, автоматичні торги по BID та ASK, генерацію документів на основі технології Blockchain, а також такий тренд спільних закупівель, як МСБ (агреговані закупівлі). «Серед переваг майбутніх систем будуть одноразові цифрові ідентифікатори. До того ж не потрібно буде вивчати нові інтерфейси. Буде відбуватися автоматична генерація супровідної юридичної документації» - резюмував Юрій Петрук.

Катерина Звєрєва, AgroNews.uaЗагрузка...

Оставьте первый комментарий