Мати Тереза - найвідоміша католицька черниця в світі фото

Агнес Гонджа Бояджян народилася 26 серпня 1910 року в македонському місті Скоп'є в родині албанки Дранфіле і вірменина Миколи Бояджян. Сім'я Бояджян належала до віруючих католиків і була досить забезпеченою. Тереза (Агнес при народженні) була третьою дитиною в родині. Мати багато часу присвячувала молитві і богослужінню, а також милосердним справах, допомагала нужденним і бідним. Батько Агнес помер дуже рано при загадкових обставинах і її мати залишилася одна з трьома дітьми, вона заробляла на життя шиттям і вишиванням. Складна життєва ситуація не завадила їй взяти до себе на піклування ще шістьох сиріт.

татул_на!!!!!!!.jpg

Вихована в релігійній сім'ї Агнес, з раннього дитинства мріяла стати черницею і відправитися в Індію, щоб допомагати нужденним. У 18 років вона приєдналася до ірландського чернечого ордену «Ірландські сестри Лорето». Такий вчинок не всі члени сім'ї прийняли схвально. Її старший брат Лазар, учень військової академії, вважав вчинок сестри дывочою примхою, про що і написав в листі. Її відповідь нескінченно цитують біографи: "Ти вважаєш себе значним, тому що станеш офіцером і будеш служити королю з двома мільйонами підданих? Я ж буду служити Королю усього світу ". У 1931 році вона прийняла постриг і взяла ім'я Тереза на честь канонізованої в 1927 році черниці-кармелітки Терези з Лізьє, відомої своєю добротою і милосердям.

Разом з орденом вона вирушила в Калькутту викладати в жіночу школу святої Марії. Після 20 років викладацької роботи, вона отримала благословення а допомога знедоленим. У 1948 році в Калькутті вона заснувала чернечу громаду «Сестри місіонерки любові», яка робила все можливе для створення притулків, лікарень і шкіл для бідних і тяжкохворих незалежно від віри і національності. Мати Тереза доглядала за людьми в останні години їх життя, щоб вони "померли красиво". "Красива смерть, - говорила вона, - це коли люди, які жили як тварини, можуть померти як ангели ... ".

divizka-teresa-10.jpg

Спочатку жителі Калькутти бачили в служінні цієї християнки виклик своїй вірі. Однак після того, як вона підібрала на вулиці вмираючого від холери жерця язичницького храму і на руках внесла його до свого притулку, ставлення до неї змінилося.

Через кілька років громада обзавелася більш ніж 400 відділеннями в 111 країнах світу і 700 будинками милосердя в 120 країнах. Найчастіше місія діє в районах стихійних лих і економічно неблагополучних регіонах.

У 1973 році мати Тереза стала першим лауреатом Темплтоновской премії за прогрес в релігії.

У 1979 році матері Терезі була присуджена Нобелівська премія миру «За діяльність на допомогу стражденним». Кошти, які повинні були бути витрачені на банкет, вона попросила передати "моїм людям". Так вона називала потребуючих.

титул_натереза.jpg

На церемонії вручення премії вона вимовила: "Я вибрала бідність бідних. Але я вдячна за можливість отримати Нобелівську премію в ім'я голодних, роздягнених, бездомних, калік, сліпих, прокажених, усіх тих людей, які відчувають себе небажаними, нелюбимими, забутими. Людей, які в суспільстві стали тягарем і відкинуті усіма ".

Полем її діяльності стали гарячі точки планети: Північна Ірландія, Південна Африка, Ліван. Вона могла неголосно, але владно зупиняти війну - нехай ненадовго, як у Бейруті в 1982 році - тільки на час, необхідний для евакуації 37 дітей із зони вогню, які були закриті у фронтовому госпіталі. Під час облоги Бейрута Мати Тереза переконала армію ізраїльтян і палестинських партизанів припинити перестрілку.

У 1985 році мати Терезу запросили на Генеральну Асамблею ООН з нагоди 40-річчя організації. Була одна проблема - за правилами ООН на засіданнях Асамблеї не покладається молитися. Однак це правило було не здатна зупинити її.

divizka-teresa-17.jpg

Мати Тереза не любила давати інтерв'ю.

Вона померла 5 вересня 1997 року в Калькутті на 88-му році життя. У жовтні 2003 року зарахована до лику блаженних Католицької Церкви.

15 березня 2016 року папа Римський Франциск заявив, що Мати Тереза буде зарахована до лику святих Римсько-католицької церкви 4 вересня 2016 року.Загрузка...

Оставьте первый комментарий