Люди підкорили Місяць, а Земля здивувала людей фото

21 липня - день, який закарбував себе в історію. Саме у цей день 1969 року астронавти «Аполлон-11» здійснили перший вихід на місячну поверхню. Це сталося в південно-західному районі Моря Спокою. Першою людиною, яка ступила на Місяць, став американець Ніл Армстронг.

Астронавти встановили в місці посадки прапор США, і зібрали 21,55 кг зразків місячного ґрунту. Після польоту члени екіпажу і зразки місячної породи пройшли суворий карантин, який не виявив жодних місячних мікроорганізмів.

Спочатку на Місяць повинні були делегувати зовсім інший склад екіпажу, однак пожежа «Аполлон-1», що відбулася 27 січня 1967 року і призвела до загибелі екіпажу, затримала американську місячну програму на 21 місяць.

ступ_(2).jpg

Але першим на Місяць ступив не Армстронг, а його мішок зі сміттям, яке накопичилось протягом польоту і який він викинув через люк.

Ступаючи на поверхню Місяця, Армстронг вимовив історичну фразу: «Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства».

Перше за, що взялись астронавти - це стрибати і фотографуватися.

Успішне виконання програми польоту «Аполлона-11» означало досягнення національної мети часів Джона Кеннеді та ознаменувало перемогу США в місячних перегонах з СРСР.

Візит американців на Місяць породив чимало суперечок. На арену вийшла теорія місячної змови, центральною ідеєю якої є твердження, що висадка людей на Місяць не проводилася, а фотографії, кінозйомки та інші документальні матеріали місячних експедицій були сфальсифіковані урядом США. Основним аргументом цієї теорії став американський прапор, що майорить у вакуумі.

ступ_(1).jpg

Ще більше галасу наробили висловлювання астронавтів про дивні об'єкти, які вони бачили під час цього і наступних польотів, і заяви уфологів, що на Місяці їх зустріли інопланетяни.

Але ці всі теорії не завадили продажу речей, котрі побували в космосі, зібрати більше 1 мільйона доларів на аукціоні Heritage в штаті Техас.

21 липня відзначилося ще однією подією, головним героєм якого стала російська антарктична наукова станція «Восток».

восток.jpg

Унікальна науково-дослідницька станція «Восток» заснована 16 грудня 1957 року під час 2-ї Радянської Антарктичної експедиції. Вона розташована в 1253 км від Південного полюса, і в 1260 км від найближчого узбережжя моря. Товщина льодовикового покриву в даному районі становить 3700 м. Ложе льодовика під станцією знаходиться на позначці приблизно 200 м нижче рівня моря, що робить її повністю ізольованою від навколишнього світу, у зимовий період.

Але популярність станції принесла відмітка на термометрі, яка 21 липня 1983 року зафіксував найнижчу температуру на планеті - 89,2 °.Загрузка...

Оставьте первый комментарий