Крок на зустріч штучної еволюції: клонування людини фото

У 2000 році вчені Великої Британії, США та Італії офіційно оголосили про початок дослідів по клонуванню людини.

У 21 столітті світова спільнота зустріла безліч викликів, які можуть зруйнувати встановлені традиції та звичаї. Серед головних проблем людства постало питання клонування людини. Сучасні технології та науковий прогрес надає всі можливості для реалізації сюжетів з фантастичних творів і людство може перейти в стадію повного відновлення популяції за допомогою генів та клонів. Про клонування людини знято немало фільмів та написано не один роман, але з доброї волі генетиків, це може стати реальністю. То ж давайте розглянемо, що собою представляє створення людських копій.

Клонування людини - це методологія створення та вирощування ембріону людини, по вже існуючому генотипові, тобто, створення копії, існуючої або тієї, що існувала, істоти.

Є декілька методів проведення клонування. 

Найбільш вдалим виявився метод перенесення ядра. В результаті цього методу, на світ з’явилася відома вівця Доллі, яка прожила шість з половиною років та залишила після себе 6 абсолютно здорових ягнят. 

Поміж іншим, існує ще один успішний метод клонування – репродуктивний метод клонування, який дозволяє виростити «звичайну» людину. Цей метод піддається жорсткій критиці з етичних, релігійних та юридичних аспектів та заборонений в більшості державах.

Інший, менш контраверсійний, метод клонування – терапевтичний, який дозволяє використовувати ембріони як продукт для отримання стовбурових клітин. Такий метод легалізований в США та Великій Британії.

На відміну від фантастичних романів, реальний метод клонування не дозволяє створити точну копію особи, чий матеріал було взято, але надає можливість відтворити аспект однояйцевих близнюків. Ця проблема і зупиняє розвиток науки клонування, адже принижує практичну цінність результату.

Найбільшими противниками клонування людини виступають релігійні общини. З точки зроу всіх найбільших релігій світу, клонування є актом, що виходить за рамки всіх віровчень та суперечить релігійним канонам. Це процес штучного створення життя, що суперечить теорії про те, що лише Бог може це робити.  Такий аспект унеможливлює продовження дослідів в багатьох країнах, адже перечить релігійним цінностям і порушує права людини.

Релігійний аспект клонування є не єдиним пунктом гальмування цієї науки. З іншого боку ярими противниками виступають захисники прав людини, доводячи протиріччя клонування основними правам та свободам людини, забороні експериментів, в точу числі медичних, над людьми та порушенню норм етичного поводження з людьми (переважно стосується ембріонів та їх прав, прописаних в Законі про захист ембріонів).

Не зважаючи на масу доводів проти клонування, законодавчих актів, які б забороняли цю процедуру на міжнародному рівні немає. Єдиний міжнародний акт, що встановлює заборону клонування людини, це Додатковий протокол до Конвенції про захист прав людини і людської гідності в зв'язку із застосуванням біології та медицини, який стосується заборони клонування людських істот, підписаний 12 січня 1998 року, 24 країнами з 43 країн-членів Ради Європи. 1 березня 2001 року після ратифікації 5 країнами цей Протокол набув чинності.

19 лютого 2005 року Організація Об'єднаних Націй закликала країни-члени ООН вжити законодавчих актів, які забороняють всі форми клонування, так як вони «суперечать гідності людини» і виступають проти «захисту людського життя».


Чому ж наука про клонування така обговорювана та цікава для наукової спільноти та, що вона може надати людству.

Одним з аспектів, чому ця наука потрібна людству – це  трансплантологія. Для пересадки органу не потрібно буде шукати донора, перевіряти сумісність, чекати операції і молитися, щоб не почався процес відторгнення. Клонування дозволило б виростити абсолютно ідентичний орган і пересадити його.

Також багато хто говорить про те, що це шанс для бездітних сімей, які не хочуть брати прийомну дитину. За допомогою клонування у таких сімей з’явиться можливість отримати ідентичну до своїх генів дитину.

Розвиток науки клонування, дозволить лікарям вирощувати нейрони, якими можна буде замінити нервові клітини в головному мозку, що відмирають у результаті прогресування захворювання Паркінсона. Та створити панкреатичні клітини, які зможуть виробляти природний інсулін в організмі діабетиків.

Крім того, клонування дозволить уникнути ряду спадкових хвороб. Багато, хто хоче використовувати ці технології для того, щоб уникнути старості і природної смерті.

Аргументи обох сторін є дуже вагомими та мають безліч підстав для прийняття їхньої точки зору, але прихильники і противники такого відтворення людини говорять про різні сторони медалі.

Важливо також зазначити, що з 2006 року, Австралія знала заборону на клонування людського ембріону, але врахувала заборону на використання ембріонів, які стали недієздатними для екстрапорального запліднення. А з 2008 року, уряд Австралії  має право надавати ліцензії науковцям на клонування ембріонів людини для отримання стовбурових клітин.

Текст: Денис Антончик Загрузка...

Оставьте первый комментарий