Історія будівлі Адміністрації Президента - факти, про які ви не знали фото

Адміністрація Президента України. Там, де народжується історія

Будівля Адміністрації Президента в усі часи була «скарбницею» головних подій країни.  Вже майже 25 років на Банковій вирішуються долі мільйонів українців та майбутнє нації на десятиліття вперед.  Редакція «Грушевського,5»  перевірила в яких умовах працюють над національними інтересами України. Ми публікуємо найцікавіші факти про будинок Адміністрації Президента.   

Першу цеглину державної будівлі на Банковій було закладено в 1936 році. Після того, як столиця України переїхала з Харкова до Києва архітектору Сергій Григор’єв отримав завдання спроектувати на місці нинішньої Адміністрації будівлю для штабу Київського військового округу. Його помічником був відомий архітектор-академік Борис Жежерін, автор відомої споруди палацу-санаторію «Конча-Заспа» та головного павільйону Національного експоцентру України.

                    Фото_1942.jpg

Достеменно відомо, що під час фашистської окупації Києва на Банковій, 11 (тодішня вулиця Орджонікіздзе) знаходився Київський генерал комісаріат, а після Великої Вітчизняної війни- Центральний комітет комуністичної партії України на чолі з Микитою Хрущовим.

Архітектори створювали міцну, величну споруду. Але цікаво, що приміщення майбутньої Адміністрації Президента будували незаконно. Справа в тому, що в часи радянського союзу будувати адміністративні будівлі було заборонено. Щоб обійти табу  - вожді пішли на хитрість та звели нові стіни на вже існуючому фундаменті іншої нежилої споруди, оформивши новобудову як реконструкцію.

Ще одна цікава річ стосується товщини стін будівлі. Існує багато версій, проте точної цифри достеменно не відомо. Можемо лише припустити, що вона сягає близько одного метра, оскільки, навіть для жилих будівель повоєнного часу була характерна товщина стін 0,6-0,7 м.

Новий величний будинок одержав видовжені крила, а в центрі композиції - масивний ризаліт (частина будинку, що виступає за основну лінію фасаду від фундаменту до даху) зі вставною колонадою великого корінфського ордера - колонами грецької архітектури, в якій використовувалися зубчасті листки рослини.

2s7G2_croper_ru.jpeg

Владну монументальність будинку підкреслює облицювання цоколю полірованим каменем лабрадоритом чорного-сірого кольору. Також, величі додають чотири поліровані кам'яні кулі біля парадного входу.

Архітектор настільки точно розрахував усі деталі, що величезний будинок, незважаючи на розташування на вузькій вулиці, не тільки не «розчавив» все довкола, а й добре проглядається з усіх точок: з Інститутської та Лютеранської, з сусідньої площі ім. Франка та з далекого Михайлівського майдану.


Величність зовні – простота всередині.

Довгі пусті коридори, один змінюється іншим. Мінімум меблів - максимум простору. Мало квітів. Картин та будь-яких витворів мистецтва в Адміністрації немає. Представники прес-служби Адміністрації кажуть, що раніше картини були, але Янукович, тікаючи з країни, прихопив їх з собою. Тому стіни пусті.

bGFCs_croper_ru.jpeg

Зустрічаються сучасні витвори мистецтва лише на декількох поверхах. Наприклад, на другому – SecondFloorArtCenter. Там розмістилася виставка фотографій «Проекція». Над її створенням працював французький фотохудожник українського походження Юрій Білак. На фото представлені бійці АТО, медики, волонтери.

KRSWA_croper_ru.jpeg

Коридори Адміністрації Президента у теплих жовто-помаранчевих кольорах. На кожному поверсі синьо-блакитні килимові доріжки, та багаторічний світлий паркет. Будівля спроектована так, що природнього освітлення там вкрай мало, тому освітлення працює постійно. Проте, надзвичайно коштовних люстр ми на жодному поверсі не побачили. Вражає, скоріше, їх кількість.

sX2AL_croper_ru.jpeg

В оздобленні стін та колон, яких дуже багато на кожному поверсі, присутня радянська символіка та звична для державних будівель позолота. Явну державну символіку ми побачили тільки на першому поверсі - в холі зі сторони парадного входу стоять величні українські прапори, а в ліфті – одна зі стін кабіни оздоблена металевим тризубом.

XLpv2_croper_ru.jpeg

Хол першого поверху зі сторони парадного входу, взагалі, чи не єдине приміщення, яке вирізняється серед коридорів-близнюків: мармурові величезні колони, прапори, позолота в оздобленні стін, найбільша люстра, яку нам довелося побачити в будівлі, широкі мармурові білі сходинки, що велично запрошують до будівлі.

w1D8U_croper_ru.jpeg

Також, на першому поверсі обладнані пандуси для людей з обмеженими фізичними можливостями. 

На фоні радянської стилістики всієї будівлі Адміністрації доволі вирізняється кімната для представників ЗМІ. Так звана лаунж-кімната. Вона сучасна, простора, обладнана зручними меблями та зоною для спілкування.

oBuJW_croper_ru.jpeg

Не дивлячись на видиму простоту інтер’єрів будівлі, в Адміністрації Президента України є все: бібліотека АП, яка регулярно поповнюється сучасною літературою та щомісячними виданнями популярних ЗМІ, проте зберігає на своїх полицях також історично важливі і дуже коштовні книги, яким вже більше століття; власні магазин, перукарня, поштове відділення, типографія, лікарня і їдальня.

GdkZW_croper_ru.jpeg

Ми відвідали їдальню можновладців, аби порівняти меню та інтер’єри їдалень Верховної Ради і АП. Різниці в цінах немає. В їдальні Адміністрації можна перекусити пиріжком за 5 гривень і домашньою котлетою за 16  гривень. Різниця лише в розмірі - президентська їдальня значно більша парламентської, але Петра Олексійовича там не зустрінеш.

YggbI_croper_ru.jpeg

До речі, у глави держави в будівлі на Банковій  – цілий поверх. Прохід на цей поверх через металошукачі та спеціальну охорону.

0UsRE_croper_ru-2.jpeg

Дві години екскурсії нас супроводжувала суцільна тиша. Людей майже немає. Розмов не чутно. На питання, чи завжди так в Адміністрації, наш екскурсовод зазначив, що така атмосфера в цій будівлі весь час попри те, що працюють в Адміністрації понад 400 осіб у 195 кабінетах. Життя тут немов зупинилося. 

SffiA_croper_ru.jpeg

І лише під час масових заходів іноді можна почути галас натовпу з вулиці, але Банкова в такі дні перекрита для входу, тому шуму тут не чують ніколи.

 

10 фактів про будівлю Адміністрації Президента

1.     Першу цеглину будівлі на Банковій було закладено в 1936 році.

2.     Будівля АП складається с 8-ми корпусів.

3.     Загальна площа будівлі 22 232 кв.м.

4.     Товщина стін будівлі – близько одного метра.

5.     Гранична чисельність працівників АП України затверджена у кількості 416 штатних одиниць, проте кількість працівників складає 428 людей.

6.     Будинок АП побудований в обхід діючого на час будівництва законодавства.

7.     В АП 195 кабінетів та 593 санвузлів.

8.     Комунальні послуги будівлі обходяться в 7 000 000 грн. щороку.

9.     Адміністрація Президента має власні магазин, поштове відділення, бібліотеку, лікарню, їдальню та перукарню.

10.   Рекордна сума на утримання АП була в 2013 році – 167 604 000 грн., тобто майже півтора мільйони гривень на місяць. 

Текст та фото: 

Наталія Павлова, Антон БаскаковЗагрузка...

Оставьте первый комментарий