День народження української легенди  фото

Цього дня, 4 серпня 1854 року народилася велика українська акторка Марія Заньковецька. Майбутня зірка народилася у старій дворянській сім'ї в с.Заньках Ніжинського району Чернігівської області. Освіту одержала в приватному пансіонаті в Чернігові.

Truppa-Krop2.jpg

Батько Марії мав чудовий голос, соковитий баритон, а Марія — сильне меццо-сопрано. Удвох вони часто влаштовували для гостей свого дому у Заньках сімейні концерти.

З юних років виступала в аматорських виставах і концертах. У сімнадцять років стала дружиною артилерійського офіцера Хлистова і, замість вступу у консерваторію, переїхала у Бендери Одеської області, куди було переведено на службу її чоловіка. Там вона познайомилася з Миколою Тобілевичем, вивчала українську та світову літературу, готувала себе до виступів на сцені. Категорична заборона батьків та чоловіка виступати на сцені,призвела до того, що Марія залишила родину та розлучилася з чоловіком.

Під керівництвом Марка Кропивницького невтомно працювала над удосконаленим своєї акторської майстерності. Дебют в ролі акторки відбувся 27 жовтня 1882 року на сцені Єлизаветградського театру в ролі Наталки Полтавки у трупі Кропивницького.

Марія Заньковецька мала тісні дружні стосунки з сім’єю Олександра Богомольца, Президента Академії Наук України.

Maria_Zankovetska.jpg

В її акторському репертуарі були ролі головних героїнь культових українських творів: Хариті з «Наймички» Карпенка-Карого, Галі «Назара Стодолі» Тараса Шевченка та Наталки Полтавки з однойменного твору Котляревського.

Стала першою українкою, що отримала нагороду народної артистки республіки в 1922 році.

В пам’ять видатної української акторки було споруджено пам’ятники в Києві, Заньках та Ніжині. В її честь названо драматичний театр у Львові та вулиці багатьох міст України.

93197.jpgЗагрузка...

Оставьте первый комментарий