70 років Бушу Молодшому: політичний шлях 43-го Президента США фото

Сьогодні, свій ювілей, 70 років, відзначає 43-й американський Президент Джордж Вокер Буш. Саме за період його перебування на посту Президента, США сколихнули теракти 11 вересня 2001 року.

8ee40b1572645b3ed30092d6415e451c_full.jpg

Життя готувало його до політичної кар’єри з малечку. Він закінчив престижну приватну школу «Філіпс Академія» в Андовері, Массачусетс. У 1968 отримав ступінь бакалавра історії в Єльському університеті. У 1968–1973 служив в Національній гвардії. Був пілотом літака F-102 в Національної гвардії Техасу. У 1973–1975 вчився в Гарвардській школі бізнесу, отримав ступінь майстра ділового адміністрування (MBA). Свою політичну кар’єру він розпочав з участі у виборчих кампаніях батька, Джорджа Буша старшого, 41-го президента США.

433px-GW-Bush-in-uniform.jpg

Наступним кроком до президенства стало обрання на посаду губернатора Техасу у 1994 році.. Як губернатор, Буш працював над навчальною реформою, шкільними фінансами і юридичною реформою і використовуючи надлишок бюджету провів найбільшу програму зниження податків ($2 млрд) в історії штату. Він був переобраний на посаду губернатора Техасу в 1998.

У 2000 році, Буш молодший переміг на президентських виборах від Республіканської партії і став 43-м Президентом Сполучених Штатів Америки.

Вже через рік після обрання на пост, відбулась одна з найтрагічніших подій за всю історію країни – теракт 11 вересня 2001 року, через теракти загинуло майже 3 тис. чоловік.

«Це більше ніж теракт, це пряма воєнна агресія... Ворог напав віроломно, обравши своєю метою беззахисних людей, і боягузливо сховався... Ворог думає, що він у найнадійнішому укритті, і ми його не знайдемо. Але він помиляється. США використають усі ... ресурси, щоб знайти його і викорінити те зло, яке він несе... З нами — все миролюбне світове співтовариство.» - Джордж Буш, 12.09.2001 року.

Після цих подій було оголошено війну тероризму, введено війська в Афганістан, та розпочато боротьбу з терористичним угрупуванням Аль-Каїда та війна в Іраку.

На період президентства Буша Молодшого припало безліч скандалів:

Одним з широковідомих скандалів розгорнувся навколо умов утримання в’язнів у таборі Гуантанамо. Деякі звільнені в'язні, зокрема ті, що ніколи не займалися терористичною діяльністю, стверджують, що вони піддавалися тортурам. Вони зазначають такі види знущання з полонених, як позбавлення сну, побиття, застосування психотропних медикаментів, довге утримання в темному карцері, примусове та довготермінове закріплення в'язнів в принижуючих та неприємних позах. Умови утримання в'язнів призвели до кількох голодовок протесту та самогубств.

Camp_x-ray_detainees.jpg

Репутацію зіспувала також повільна реакція на наслідки урагану Катріна в 2005 році. Який накрив штати Алабаму, Луїзіану та Міссісіпі, з кількістю постраждалих в майже 2 млн. чоловік. Президент і влада США попали під жорстку критику за вкрай погану організацію допомоги постраждалим від урагану. Допомогу Сполученим Штатам тоді запропонували понад 50 держав та ООН.

Не оминули політичну кар’єру Буша і звинувачення в фальсифікації документів відносно наявності зброї масового ураження в Іраку та отримання хабарів.

З днем народження!


Загрузка...

Оставьте первый комментарий