28 липня - День Хрещення Русі фото

Хрещення Русі - термін, під яким в сучасній історичній науці мається на увазі введення в Стародавній Русі християнства як державної релігії, здійснене в кінці X століття князем Володимиром Святославичем.

Обряд хрещення Русі був потрібен для підтримки політичної стабільності в країні, так як племінні культи не могли створити єдину державну релігійну систему, а язичницький пантеон не міг об'єднати вірування всіх племен Стародавньої Русі. 

фото1.jpg


Згідно з «Повістю временних літ», до хрещення князя Володимира мало місце «випробування вір». У 986 році до князя Володимира прибули посли від волзьких булгар, які запропонували йому перейти в іслам. Коли вони розповіли князю про обряди, яких необхідно дотримуватися, в тому числі і про заборону на вино, він відкинув пропозицію булгар.

Після булгар прийшли іноземці з Риму, послані Римським Папою, але і їх релігійні вимоги не підійшли Князю.

Наступними були хозарські іудеї, які пропонували Володимиру прийняти іудаїзм. У відповідь на це він, знаючи що Хазарія була розгромлена його батьком Святославом, запитав, де їх земля. Хазари були змушені зізнатися, що у них немає своєї землі - Бог розсіяв їх по інших країнах. Володимир відмовився від іудаїзму.

Потім на Русь прибув візантієць, якого російські літописеці за мудрість назвали Філософом. Він розповів російському князю про біблійної історії та християнської віри. Однак Володимир ще не прийняв остаточного рішення і радився зі своїми найближчими боярами. Було вирішено додатково випробувати віру, побувавши на богослужіннях у мусульман, у німців і у греків. Але після відвідин Константинополя Володимир зробив вибір на користь християнства грецького обряду.

Київський князь Володимир Святославович прийняв рішення хреститися від Константинопольської Церкви. Багато істориків відносять хрещення самого Володимира до 987 році.

фото2.jpg


У візантійській церковно-державній правосвідомості Імператор мислився як Хранитель і Верховний Захисник православ'я, а отже, і єдиний самодержець усіх православних народів. Правителі інших християнських народів отримували від нього титули архонтів, князів, стільникові. Таким чином, прийнявши хрещення від візантійців, Володимир зробив Русь частиною Візантійської імперії.

фото3.jpg


Саме Хрещення Русі було політичним ходом, який надав їй безліч переваг. Єдина релігія дала можливість впливу на всі народності, які населяли Русь. Русь відтепер переходила в ранг розвинутих держав, на рівні з іншими європейськими християнськими державами.

І відтепер у неї був потужний союзник в особі Візантійської Імперії, так як Володимир узяв в дружини сестру візантійського князя Анну.

Однак, у візантійській літературі подія 988 року залишилася практично непоміченою, оскільки, за уявленнями греків, Хрещення Русі відбулося століттям раніше.Загрузка...

Оставьте первый комментарий