27 травня 2016 року - Європейський день сусідів фото

Україна і Європа відзначають Європейський День сусідів. Свято припадає на останню п'ятницю травня, тому щороку святкується у різні дати. В цьому році це 27 травня.

Історія цього дня почалася в Парижі більше 15 років тому. В 1999м році з ініціативою його проведення виступив француз Атаназа Періфан. На той момент він був творцем асоціації по боротьбі з ізоляцією і зміцненню соціальних зв'язків  під назвою «Paris d`Amis». Учасники асоціації збирали речі і кошти для сусідів, які опинилися у важкій життєвій ситуації.

Перший День сусідів асоціація провела для жителів 17-го округу Парижа. Тоді в ньому взяли участь понад 10 тисяч жителів з 800 будинків. Вже в наступному році святкування набуло національного масштабу, а з 2003 року - європейського.

Спочатку до французького свята приєдналася Бельгія, пізніше Великобританія, Німеччина, Італія. Сьогодні свято відзначається в 36 країнах, а кількість жителів, які беруть участь у святі складає більш ніж 30 мільйонів чоловік.

У наші дні це свято формально об'єднує 1200 великих організацій, в тому числі в Україні. Учасники цих організацій виступають за духовне зближення з усіма, хто може по праву називатися нашими сусідами.

День сусідів проводиться в партнерстві з Європейським парламентом. Голова Європарламенту Мартін Шульц кажучи про свято відзначає, що згуртованість людей є однією з головних європейських цінностей.

«Громадяни займають ключову позицію в центрі європейського проекту і саме вони є його основними гравцями. Загальні європейські цінності сприяють зміцненню соціальних зв'язків і формування активної позиції громадян. Європарламент дуже цінує ініціативу зміцнення духу солідарності, соціальних зв'язків і сприяння хорошим відносинам між сусідами », - каже Шульц.

У 2014 році Європейський день сусідів проходив під патронажем екс-голови Європейської Ради Хермана Ван Ромпея.

«Я вірю у важливість зближення громадян Європи. Знайомство з людьми, які живуть по сусідству дуже гарний початок. Тому я радий надати своє заступництво Дню Сусідів. Я повністю підтримую його мету розвивати мережу партнерів, які бажають жити разом у злагоді », - відзначає ван Ромпей.

Варто відзначити, що психологи довели, що сучасна людина стає все більш відокремленою, егоїстичною і відчуженою. Тому головне завдання цього свята - робити людей ближче один до одного і сприяти зміцненню суспільства в цілому.

Напевне світові не вистачає таких добрих та об’єднуючих свят. 27 травня, гарний привід стати відкритішим та приєднатися до Європейського дня сусідів.

За матеріалами: http://www.european-neighbours-day.com/Загрузка...

Оставьте первый комментарий