131 рік тому Статуя Свободи прибула у Нью-Йорк фото

Рівно 131 рік тому, 17 червня 1885 року, в нью-йоркську гавань прибула Статуя Свободи.

Вона символізувала дарунок французького народу Америці на 100 річний ювілей незалежності США. У сьогоденні, «Леді Свободі» сприймається як символ свободи, демократії та справедливості.  

Поставити скульптуру планували до "червоної дати" - 4 липня 1876 року, але, замість шести років, робота розтягнулася на шістнадцять. За творчість відповідав Бартольді, за інженерні питання - Густав Ейфель, за фінанси і організацію - сенатор де Лабулайе. З американської сторони неоціненна була роль батька "жовтої преси" Джозефа Пулітцера.

Одна з таємниць Леді Ліберті - хто послужив для неї моделлю? Версій кілька. Одна з достовірних - американська єврейка Ізабелла Бойєр-Зінгер, остання дружина знаменитого винахідника швейної машинки. За найбільш розхожою версією, голова статуї зліплена з матері Фредеріка, а торс з Ізабелли Бойєр-Зінгер.

Висота від землі до кінчика факела - 93 метри, ця цифра включає підставу і п'єдестал.

Реставрація статуї Свободи, 1985 рік. (AP Photo / Richard Drew)

реставрацiя_статуi_свободи.jpg

Яхти та прогулянкові катери перед Статуєю Свободи, 3 липня 1986 року. (AP Photo / Mario Cabrera)

ab24b61c82f9e10d938064518833b255.jpg

Датське вітрильне навчальний судно "Danmark" зі сталевим корпусом проходить повз Статуї Свободи, входячи в бухту Нью-Йорка 4 липня 2000 року. Крім цього парусника ще 27 великих вітрильних суден візьмуть участь у регаті. (HENNY RAY ABRAMS / AFP / Getty Images)

датские_судна.jpgРятувальники допомагають парашутисту, що зачепився за факел Статуї Свободи, 23 серпня 2001 року. Поруч висить поліцейський вертоліт. (AP Photo / Chad Rachman)

спасател_.jpg


Фото 15 вересня 2001 року, вид на Статую Свободи і Манхеттен з Джерсі-Сіті. Манхеттен затягнуть хмарою диму і пилу після терактів 11 вересня. (AP Photo / Dan Loh)

теракт_11_вересня.jpg


Пожежний Рон Паркер віддає честь Статуї Свободи 20 грудня 2001 року. У 2004 році він був одним з перших, хто зміг відвідати Статую Свободи після відкриття доступу до Статуї після терактів 11 вересня. Паркер, який працює на руїнах ВТЦ, сказав: "Мені потрібно відволіктися ... І помолитися за своїх друзів". (AP Photo Tina Fineberg)

пожарнiй_отдает_чест_.jpg


Захід сонця над бухтою Нью-Йорка, 11 листопада 2005 року. (AP Photo / Julie Jacobson)

закат_над_бухтой.jpg


Співробітник служби безпеки парків Кріс Кірьякоу спускається по сходах всередині Статуї Свободи, 8 травня 2009 року. (Photo by Chris Hondros / Getty Images)

внутри_статуи_свободi.jpg


Вид на Статую Свободи з вікна закритою лікарні на острові Елліс, 8 травня 2009 року. Карантин відкрили в 1909 році як частина лікарні на острові Елліс, щоб не допускати заразних хворих на територію США. (AP Photo / Bebeto Matthews)

остров_еллис.jpg


Вид на Статую Свободи через павутину тросів Бруклінського моста, 1 травня 2010 року. (AP Photo / Peter Morgan)

паутина_тросов.jpg


Феєрверк над Статуєю Свободи під час зйомки промо-ролика для проведення літніх Олімпійських ігор 2012 в Нью-Йорку. (AP Photo / Ron Frehm)

лiтнi_олiмпiйс_кi_iгри.jpg

І на завершення, представляємо вам найменшу статую свободи, яка знаходиться в українському Ужгороді.

Українська статуя свободи є найменшим діючим маяком у світі)

1244.jpg
Загрузка...

Оставьте первый комментарий