У розкладі засідань Верховної Ради на 22 вересня з'явився законопроект про внесення змін до закону Про державну службу(4370-1), який, на думку багатьох експертів, може призвести до посилення президентської гілки влади та, як наслідок, до узурпації влади. Проект закону передбачає, що конкурс на посади голів МДА має здійснювати спеціально створена комісія при Адміністрації Президента. Ця комісія обирає кандидатуру для призначення на посаду та передає її до Кабінету Міністрів, для того, щоб уряд вніс назад Президенту подання про призначення цієї ж кандидатури.  Ми вирішили розпитати, як народні обранці ставляться до такого нововведення. До речі, в процесі опитування багато хто відмовився коментувати відповідний законопроект, пояснюючи це реплікою «не встиг прочитати». 

Тим народним депутатам, кого вдалося впіймати було задане одне й те ж саме запитання: «Чи вважаєте Ви, що законопроект 4370-1 посилює президентську вертикаль влади?»

IMG_2811-216.jpg

Леонід Козаченко, фракція БПП

Після першого читання було дуже багато зауважень. Я наразі не вник в суть тих змін, які пропонуються внести на другому читанні, але якщо їх не внести, то, дійсно, посилюється вертикаль президента. Я думаю, що до другого читання ці проблеми будуть враховані, поправки вносити треба. Якщо залишити законопроект в старій  редакції, то виникає багато насторог. Треба завжди враховувати те, що хтось може використати це проти інтересів держави і народу.

maxresdefault.jpg

Сергій Лабазюк, депутатська група «Воля народу»

Голови місцевих адміністрацій на місцях – це вже президентська гілка, і, звичайно, вона посилюється. Тут не стоїть питання децентралізації чи про зменшення можливостей президента, а навпаки – питання побудови вертикалі влади. Потрібно спочатку згадати, що на Майдані обіцяли, що такої посади, як голова адміністрації не буде, а буде виконком. Зараз голова адміністрації та голова районної ради дублюють функції, а це додаткове навантаження на державний бюджет. Швидше за все, такої посади взагалі не потрібно. Що стосується питання призначення голів адміністрацій за конкурсом, то це вже не зовсім президентська гілка. За конкурсом призначається представник президента – це абсурд. Ми розуміємо, що цього не буде допущено і цей закон буде змінюватись доти, поки президентська гілка виключно буде призначатися президентом. Тому, моя позиція наступна: якщо зберігати представника президента на місці, то треба залишити можливість призначення їх президентом, для чого дурити самих себе? Якщо ми вважаємо, що представник в районі не повинен призначатися президентом, то давайте таку посаду взагалі скасуємо і створимо виконком, де буде об’єднуватись посада голови держадміністрації та голови районної ради. Це буде ефективніше та зекономить кошти для бюджету.

Тобто, ви не будете підтримувати законопроект?

Я не бачу логіки, це якесь задзеркалля: говоримо рік про одне, а потім робимо інше.

635107.jpg

Ігор Шурма, фракція «Опозиційний блок»

На сьогоднішній день, якщо ми говоримо про те, щоб в Україні розвивалися демократичні процеси, в тому числі в управлінні державою, ми повинні забезпечити функціонування системи ваг і противаг. Ми не будемо голосувати за жоден законопроект, який посилює ту чи іншу гілку влади. З нашої токи зору, якщо проголосувати за цей законопроект, є ризики узурпації влади. Ми не будемо його підтримувати (фракція «Опозиційний блок» - ред.).

Pavlo-Kishkar-samopomich-batal-on-donbass-704x400.jpg

Павло Кишкар, фракція БПП

На мою думку, кращим інструментом є децентралізація та створення об’єднаних громад, як низової ланки адміністративно-територіального устрою. В цьому законопроекті логіки не бачу, треба підтримувати децентралізацію. Я багато спілкуюся з громадами, які знаходяться процесі утворення, і однією з їхніх переваг є усунення голови РДА від процесів розподілу коштів та безпосереднього впливу на громади. Інше не треба створювати, треба стимулювати об`єднання територіальних громад. Загрузка...

Оставьте первый комментарий