Віктор Негреску, румунський  європарламентар, член Прогресивного альянсу соціалістів та демократів розповів про свій шлях до політики, проблему політичних лідерів та демократичні зміни в Румунії.

Снимок экрана 2017-03-09 в 17.19.11.png

З досвіду спілкування зі своїми знайомими за межами Брюсселю, мені стало ясно, що дуже мало молодих людей, яких демографи називають «міленіум», не зацікавлені в політиці. Вони, як правило, мають фундаментальну недовіру до політиків, та розчаровані в нинішній політичній системі. «Міленіум» - це покоління людей, які народилися після 1981 року, та характеризуються своїм захопленням цифровими технологіями. Покоління, яке потрібне політикам.

Молоді люди очікують від політиків боротьби за певні ідеали, але ми перестали боротися. Всі говорять, про одні й ті ж речі, використовуючи одні й ті ж слова і фрази, і, здається, забули сказати молодим людям, що ми залучені в політику із певними ідеологічними смислами. Ми повинні говорити з молодими людьми весь час: не тільки під час виборів. Найбільша помилка, яку роблять політичні партії, - вони  звертаються до молодих людей тільки тоді, коли це їм потрібно, але голоси молоді це не товар, щоб купувати його або продавати.

Я не звичайний політик із «сивим волоссям». Мене обрали до Європейського парламенту в 2014 році у віці 28 років. Багато людей тоді не мали ні найменшого уявлення скільки ж мені років, адже я був вже довгий час залучений в румунську політику. "Найбільша реакція" була від співробітників Європарламенту, тому що вони не звикли бачити молоді обличчя, які намагаються взяти на себе ініціативу по важливим темам. Мені знадобилося кілька днів, щоб довести, що вік немає значення в політиці. Важлива компетентність, і я показував, що був здатний робити хорошу роботу.

Щоб заохочувати людей до участі в політичному житті, необхідно ділитися особистим досвідом і думками про те, чому ви обрали такий шлях. Для мене  «божественне натхнення» прийшло після того, як один з членів сім'ї захворів, але жоден госпіталь в Румунії не міг дати необхідного лікування для порятунку життя. Перехід з лікарні в лікарню, та численні розмови з лікарями, дали мені змогу зрозуміти, що життя людей не таке вже важливе для урядовців.

Я вважаю, що роль держави і уряду - думати про кожного окремого громадянина, і якщо ми зможемо врятувати життя однієї людини через нашу політику, то ми повинні зробити все можливе, щоб реалізувати цю політику.

Я – фанат гаджетів і нових технологій, дуже активний в соціальних мережах. Мій фейсбук-акаунт налічує біля 29 000 підписників. Я вважаю, що соціальні мережі заохочують людей до обговорення і допомагають висловлювати свою думку. Соціальні мережі поліпшили спосіб спілкування політиків з населенням. Це найкращий інструмент, щоб взаємодіяти з громадянами.

Румунія нещодавно відзначила десятиліття членства в ЄС. Це була мрія для Румунії. Я дійсно вважаю, що це не про уряд, це про людей. Люди іноді згадують Угорщину і Польщу та про певний євроскептицизм, який там є, але я дійсно вважаю, що східні європейці - реальні проєвропейці, і ми як і раніше рухаємося до мрії мати єдину Європу. Для нас це дуже багато значить. Це означає демократію, загальні цінності, добробут і розвиток. Ті, хто критикують ЄС не знають, чи забули, як це жити за його межами. Ми й досі пам'ятаємо це. Я розумію, як євроскептицизму вдалося поширитися по всьому континенту і визнаю, що "якісь помилки були зроблені."

Ми звинувачуємо популізм, але за популізмом, стоять люди, і більшість з них - політики. Щоразу, коли вони роблять помилки, - економічні або міграційні, - вони звинувачують в цьому ЄС. Інша проблемою, що ЄС не абстрактне тіло, це установа. Нам необхідно підвищити прозорість процесу прийняття рішень в ЄС, так щоб люди брали активнішу участь.

Снимок экрана 2017-03-09 в 17.19.23.png

Основним проявом зростаючого євроскептицизму Європи, звичайно, є «Brexit». Але у нас немає двох Європ. У нас тільки одна. Ми не можемо мати одну Європу для членів єврозони та Європу для інших. З точки зору своєї власної роботи по формуванню політики, я провів багато часу, працюючи над проблематикою безробіттям серед молоді. Це проблема, від якої страждає Європа протягом багатьох років.

Найбільша проблема політиків, які приймають рішення на європейському рівні, і навіть на національному рівні, в тому, що вони не розуміють різноманітності молодих людей. Ми не можемо очікувати, що молода людина одразу стане підприємцем. Я би цього дуже хотів, але так не буває. Також ми повинні думати про тих, хто не має доступу до якісної освіти і зайнятості, і виробити політику для них, привести їх до нових можливостей на місцевому рівні.

Протести в Румунії показали, що вона є демократичною країною. Люди вільні висловлювати свою думку. Дозвольте мені навести особистий приклад. Близько 10 років тому я організував флешмоб, і відразу ж був оштрафований на € 200, а це була, в основному, середня зарплата в Румунії. Зараз людей більше не штрафують за протест, і це велике досягнення для демократії в Румунії. Тому протест нормально, люди повинні проявляти себе. Нещодавні події, звісно, сколихнули лідерів країни, але ці протести підштовхнули уряд, щоб направити обговорення в парламент Румунії. Парламент - краще місце для обговорення таких змін, з широкою дискусією за участю всіх зацікавлених сторін.

Переклад та адаптація: Юрій АтановЗагрузка...

Оставьте первый комментарий