Весь вузол проблем, які має Україна, зав’язувався у Верховній Раді - Аркадій Корнацький фото

У минулому засновник агрофірми Корнацьких, нині народний депутат України, обраний по 132 мажоритарному виборчому окрузі(Миколаївщина). Навіщо прийшов до влади, чи допомагає у вирішенні державних інтересів депутатський мандат, чи продовжуються напади на агрофірму його родини, та в чому плюси і мінуси децентралізації влади в Україні, розповів в інтерв’ю “Грушевського,5” Аркадій Корнацький.

Аркадію Олексійовичу, чому, будучи успішною людиною, Ви вирішили стати депутатом? Чим допомагає Вам депутатський мандат?

Стати народним депутатом мене заставило життя. Я бачив, що у законодавчому органі приймаються неякісні закони. І моє бажання піти у Верховну Раду було продиктоване розумінням того, що не треба чекати коли хтось зробить, а треба йти й робити самому. Тим паче, що я абсолютно був впевнений в своїх силах. Щодо депутатського мандату - він мені ні в чому не допомагає. Без зміни всієї системи влади одна людина змінити практично нічого не спроможна. Але шляхом індивідуальних протестів і демаршів, я зараз намагаюсь добитися змін у державній політиці. До цього я не добився майже нічого, за винятком того, що мені вдалося загальмувати, а в деяких випадках повністю «зарубати», деякі вкрай шкідливі для України законопроекти.

Наприклад?

Наприклад, про заборону селянам продавати надлишки сільгосппродукції, законопроекти, які позбавляють селян права на безоплатне отримання землі у власність або на приватизацію, які відтерміновують на дуже тривалий термін набуття органами місцевого самоврядування вкрай необхідних повноважень із розпорядження землі та інші.

Якщо була б можливість повернути час назад чи балотувалися б Ви у ВР?

Безумовно, і буду балотуватися до тих пір, доки не вдасться щось зробити, поки будуть сили, наснага. Весь вузол проблем, які має Україна, ще з початку 90-х років зав’язувався у Верховній Раді, і зараз продовжує зав’язуватися.

Бо алгоритм життя країни визначається законодавством, а воно майже від самого початку набуття незалежності створювалося хитрими, підлими й жадібними людьми, здебільшого учорашньою комуністично-комсомольською номенклатурою, яка сама себе перейменувала у демократів.

Тому, основна ціль законів була не в тому, щоб забезпечити добробут народу, а для того, щоб украсти народне добро й не понести за це відповідальності. Наша країна розкрадена відповідно до закону й далі так само розкрадається.

Чи можна назвати демаршем написання Вами заяви про вихід з фракції ББП?

Це дійсно мій демарш, і він продовжується. Я просто зараз написав заяву, щоб спікер ВР до пори до часу не проголошував її з трибуни ВР, і таким чином я не припиняв участь у фракції БПП.

Тобто, якщо вище керівництво не почує Вашу думку, Ви дасте хід цій заяві?

Це останнє, що я зроблю, тому що до того як дати хід цій заяві, якщо мої вимоги не будуть враховуватися, я маю намір вчиняти індивідуальні або колективні акції протесту, аж до вуличних акцій перед Кабміном, або перед адміністрацією Президента. Думаю, що мене підтримають багато людей, бо зараз ми маємо історичний шанс змінити весь той жах, який творив Яценюк і його Кабінет Міністрів .

На Вашу думку, прихід Гройсмана покращить ситуацію?

Дуже на це сподіваюсь. Якби я не був в цьому впевнений, я б не входив в нову коаліцію, не голосував би за зміну Уряду. Це серйозний крок вперед і я сподіваюся, що в скорому часі ми це побачимо, але поки що йде певне затягування моменту.

Пройшло не так багато часу відколи Гройсман став прем’єром. Чи змінилася комунікація депутатів  з ним?

Вона покращилася. Напередодні обрання на посаду і після того Володимир Борисович став більше комунікувати із депутатами. Хоча, відверто кажучи, мені особисто поки що з ним зустрітися і ґрунтовно поговорити так і не вдалося, хоча він мені це обіцяв починаючи з 13 квітня.

Чим допомагає депутатська недоторканість?

Мені - нічим абсолютно. Наприклад, сімейне підприємство "Агрофірма Корнацьких" як грабувалося бандитами при регіоналах так і зараз продовжується пограбування. Зараз навіть для них успішніше: восени 2015 року бандити на полях агрофірми незаконно зібрали понад 700 гектарів кукурудзи на суму близько 12 мільйонів гривень. Тобто, державні адміністрації, суди та міліція-поліція допомагають бандитам ще в більшій мірі, ніж за часів регіоналів.

Хто за цим стоїть?

Голова облдержадміністрації, керівники обласної та районної поліції, міністр внутрішніх справ, міністр юстиції з його наскрізь корупційною командою і вся корупційна система України, яка абсолютно ніяк не похитнулася після Майдану.

Ви ж напевно зверталися до правоохоронних органів, до вищих  посадових осіб, чи була якась реакція?

Я - народний депутат, захищаю права своїх виборців. Свавілля, яке чинять службовці Мінюсту, МВС, ОДА, судді, грубо порушують права не тільки моєї матері, моїх дітей, сотень працівників підприємства, але й тисяч селян. Адвокати належним чином подають усі необхідні клопотання для відкриття кримінальних проваджень, але вони не рухаються, по позовах із законними вимогами виносяться неправосудні рішення. Я подавав із цих питань депутатські звернення, а в особливих випадках, коли могло статися кровопролиття, і особисто звертався до вищих чиновників. До того ж міністра юстиції Петренка, наприклад, його заступників, бо вони мали можливість, згідно своїх повноважень, упередити беззаконня і напад бандитів на селян. Марно - цим чиновникам на людей наплювати, ніяких інших цілей, ніж отримання корупційних "доходів", вони не мають.

А те, що сталося у нас із так званою реформою міліції у поліцію, то це просто анекдот, відверте знущання над здоровим глуздом. Все розвалено і нічого не створено, як сміються люди, внаслідок фейсбук-реформи країна отримала фейсбук–поліцію. Весь зміст "поліцейської реформи" - робити селфі "для картинки", на цьому піаритися і в цей час займатися корупцією і "зароблянням" коштів у всі можливі способи.

Тобто Аваков та його заступники займаються корупцією?

А цього хтось не знає? Вся міліція-поліція як була хабарницьким корупційним утворенням так ним і залишається. Наприклад, напад на поля агрофірми Корнацьких восени 2015 року і загарбання урожаю кукурудзи на суму 12 мільйонів вчинено бандитами під прямим прикриттям начальника обласного управління внутрішніх справ чи поліції Миколаївської області Гончарова, під безпосереднім кураторством на місці, на полях, його заступника Валерія Коби, і під безпосереднім“дахом” міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

НАБУ якось допомагає?

Ні, не допомагає, так само як ГПУ, СБУ тощо. Тому що для того, щоб вони спрацювали, їм потрібно принести мішок готових доказів, і то не факт, що спрацює. Самі вони отримувати докази або не хочуть, або не спроможні, тому що органи, які ведуть оперативно-розшукову діяльність,часто знаходяться в підлеглості самих корупціонерів. Тому круг замикається. В СБУ також є зрадники, які так само працюють з бандитами, в тому числі і в Миколаївській області. Через миколаївських підприємців, які воюють із місцевою мафією, знаю того, хто працює на бандитів - один із заступників начальника управління СБУ в Миколаївській області  співпрацює з місцевим так званим кримінальним авторитетом, має з ним спільний "бізнес". Буде відкрите кримінальне провадження, ми готові називати імена, повідомляти факти, але чи зацікавить ця інформація СБУ - побачимо ....

Який вихід з ситуації Ви бачите?

Треба врешті-решт зробити те, що не робиться вже понад два роки - прибрати із посад негідників, мерзотників, які на крові Майдану прийшли до влади, сіли на корупційно-хабарницькі схеми, які були за часів регіоналів, і зараз продовжують мародерствувати – всіх цих людей треба негайно прибрати з посад і притягти до відповідальності.

І більш глибоко - провести на підставі спеціального закону тотальну люстрацію всіх без винятку чиновників і суддів.

Як Ви пов’язані з агрофірмою Корнацьких на даний момент?

Я з агрофірмою формально не пов’язаний з 2012 року. З 2002 по 2012 роки я дійсно був одним із засновників, потім, обираючись до ВР у 2012 році, я вийшов із складу цього ТОВ, передав мої статутні частки моїм дітям, і вони зараз є засновниками цієї компанії, і реально керують нею.

Чи було покликане бажання стати депутатом "наїздами" на агрофірму Корнацьких?

Ні, це навіть не те, що не основна, а навіть і не другорядна причина. Я досить реалістично оцінював можливості народного депутата, тим більше знав, якщо я стану народним депутатом за часів регіоналів, то тиск на мене тільки посилиться. У 2012 році я виграв вибори в регіонала з відривом майже в п’ять тисяч голосів, результати вони потім сфальсифікували, от вам перший доказ, як «рвуть» неугідних.

ПРО РЕФОРМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Давайте поговоримо про реформу децентралізації.  Я читав, що Ви не розділяєте концепцію децентралізації та реформу органів місцевого самоврядування, яку просуває Гройсман. В чому проблема?

Бо вона є антиконституційною, антинародною, антиукраїнською. Одна з головних причин мого політичного демаршу із написанням заяви про можливий  вихід з фракціїБПП - це те, що треба міняти концепцію цієї реформи, але цього поки що не хочуть робити.

В чому ж саме проблема концепції реформи?

Проблема в тому, що вона передбачає такий незаконний інструмент формування фінансової спроможності громад,як об’єднання громад. Крім того, що він грубо незаконний, це ще й принципово хибний підхід, тому,що само по собі об’єднання громад ні до якого покращення фінансового стану громад не приведе. Ми всі чудово знаємо арифметику й математику, і знаємо, що нуль, помножений на нуль, може дати лише нуль. Причина нинішнього катастрофічного фінансового стану місцевих громад полягає  не в тому, що вони дрібні чи дурні, а в тому, що уних повністю відібрані всі повноваження. Держава грабувала місцеве самоврядування останні 20 років і тепер каже: ви фінансово неспроможні, тому ... треба вас знищити. Бо оце так зване добровільне об’єднання територіальних громад є нічим іншим, як повним знищенням сільських рад - найбільш демократичної основи місцевого самоврядування.

По-перше, це неприпустимо, бо якщо в селі не буде сільради, то за декілька років не буде й самого села. Руйнація почнеться з будівлі сільради, школи, клубу, дитячого садка та ін., які будуть покинуті, бо їх не буде на що утримувати, а потім і всього іншого. Вже маємо такий приклад в Київській області в Білоцерківському чи то в Таращанському районі, коли ще не встигли штучно створити об’єднану територіальну громаду, як через пару тижнів у тому селі, де ліквідували сільраду, почали руйнувати школу - цілком робочу систему опалення порізали на металолом.

Отож, цю Концепцію треба негайно міняти, я цього й добиваюся. Децентралізація, що означає передачу повноважень і податків сільрадам, має поширюватися на всіх, а не тільки на тих, хто "добровільно-примусово" об'єднався. Зараз ця реформа місцевого самоврядування полягає в тому, що ті, хто об’єднується за вказівкою чиновника - отримують державні преференції, а той хто не об’єднався - нічого не отримує. Це несправедливо і незаконно.

А за яким принципом обирають? Я так розумію, що це не добровільне об’єднання.

Ніяких принципів немає, є адміністративний примус, підкріплений бюджетними преференціями. Якщо ви об’єднаєтесь - ми вам дамо. Хоча, як бачимо за останній рік,нічого не дали, а лише обманули. Об’єднання проходять виключно так як хочуть чиновники, як хочуть корупціонери, вони для цього створили так звані Перспективні плани об’єднання територіальних громад, створили їх у фальшивий спосіб по всій Україні, без урахування думки селян, яка на 99% є негативною щодо об’єднання.

В Україні немає двох однакових сіл, і вони можуть чудово жити без об’єднання при наявності тих же сільрад,які зараз існують, їм просто треба повернути повноваження, які в них вкрадені, із розпорядження землею, водою, лісовими насадженнями, загальнопоширеними корисними копалинами  місцевого значення, дати їм право вчиняти реєстраційні дії, реєструвати шлюби, смерті, договори оренди землі на цій території, дати можливість реєструвати підприємства, повернути те, що було вкрадене урядом Яценюка -  ПДФО, який раніше увесь йшов в місцеві бюджети. В грудні 2014 року цей найбільш ефективний податок був вкрадений у місцевих сільрад, залишили невеличку частинку в 25%, а 75% - відібрали у централізований бюджет.

А як же фінансовий успіх децентралізації, про який так багато розказують?

Це брехня чистої води, немає ніякого успіху. Збільшилися деякі  доходи на 30%, деякі - на 37%. По-перше, відбулася девальвація валюти та інфляційні процеси. По-друге,  тим громадам, які об’єдналися, дали так звані повноваження міст обласного значення, вони мають право на спеціальний режим оподаткування і в них стало трішки більше грошей. Але так продовжувалося перші декілька місяців, потім ті гроші в них практично повністю забрали, їм дали можливість встановлювати нові податки, наприклад,податок на нерухомість. Скажіть, як можна оподаткувати людей в яких немає грошей, які в хатах ледве виживають взимку, щоб не змерзнути?

Децентралізація повинна бути для всіх: реальна передача повноважень і податків, і всі місцеві сільради будуть жити прекрасно. Є багато народних депутатів, які займаються популізмом і кажуть, що треба передати місцевим громадам у власність землю, із державної - передати у комунальну. Це примари безграмотних людей. У державній власності в Україні немає землі, бо відповідно до ст.13 Конституції земля є народною власністю, а те, що пише п.1 ст.84 Земельного Кодексу про те, що вся земля в Україні є державною власністю, то давайте вирішимо - що є головним Конституція чи Земельний кодекс? Чиновник та земельний мафіозі каже «так, звичайно Земельний  Кодекс». Але якщо Конституція сказала, що земля то є власність народу, то інша норма, що їй суперечить - є мертвою, не діє. Тому не можна передати до комунальної власності те, чого не має в державній власності. Це в будь-якому випадку затягується на роки, це робиться навмисно, щоб якомога надалі відтягнути можливість місцевих громад розпоряджатися землями.

Натомість, за 5 хвилин, одним розчерком пера, можна надати їм повноваження, які вони мали раніше, і вони одразу починають розпоряджатися землями як в межах населеного пункту так і за його межами. В 90-х роках вся приватизація землі сільськогосподарського призначення відбулася за рішеннями сільських рад, а починаючи з 1 січня 2002 року ці повноваження в них забрали.

Але ж автор цієї реформи переважно Гройсман?

Ні, це не Гройсман. Ініціатором цієі реформи спочатку був пан Медведчук, потім за це взялася Юлія Тимошенко, а Гройсман лише втілює те, що вони не довели до кінця.

Як мінімум лобіює Гройсман.

Давайте підійдемо неупереджено. Насправді, це було придумано ще в кінці 90-х років Медведчуком, він був прихильником цієї моделі, як першого кроку до федералізації України. Йому це не вдалося. Потім у видозміненому вигляді цю реформу хотів зробити Роман Безсмертний; коли він звернувся з цією пропозицією до своїх земляків у Макарівському районі Київської області,його ледве не побили.

А потім ця концепція була підхоплена  «Батьківщиною», Юлією Тимошенко та її командою, основним провідником є Юрій Ганущак. При чому, вона була розроблена у дуже цікавий момент, коли Янукович і Тимошенко готовилися брати участь у виборах президента України, в кінці 2009 року. І вони навипередки посилали своїх гінців до одного з наших сусідів за кордоном, щоб той підтримав їх на виборах, і для того щоб підтримали саме його, пропонували всілякі "послуги".

Один пропонував навічно продовжити терміни оренди під базу морського флоту, інший -  провести яку завгодно "реформу" самоврядування і адміністративно-територіальні зміни, фактично знищити Україну зсередини. Недарма говориться, і це крилата фраза, що «не буде села - не буде й України». А Концепція реформи самоврядування, яку зараз влада намагається протиснути всупереч волі селян, передбачає повне знищення села. Ця концепція написана Юлією Тимошенко разом з її однопартійцями в кінці 2009 року.

Але ж Тимошенко  не провладна сила. Як їй це вдалося?

А хто має більше можливостей зробити шкоди: ті хто при владі чи ті, хто в так званій опозиції? Ця концепція була подана Ганущаком на затвердження кабміну Азарова в 2010 році, чотири роки розглядалася урядом Азарова  і не була затверджена. А потім Ганущак, коли вже став європейським експертом, ледве не лідером «анімаційного», як я його зву, пакету реформ, то він вчепився мертвою хваткою у Гройсмана  і сказав: «ось те, чого хоче Європа».

Гройсман, я так розумію, не вникнувши в цю подлянку, почав втілювати те, «чого хоче Європа». А Європа знає, що саме потрібно Україні? Європа дуже багато робить нам шкоди, причому за свої гроші. Європа намагається впровадити в нашій середньовічній Україні із середньовічною правосвідомістю європейські ліберальні правові норми. Не можна в первісному суспільстві впроваджувати ліберальні правові норми 21 століття, бо тоді точно той, хто сильніший з’їсть того, хто слабший. Право повинно відповідати рівню правосвідомості суспільства.

Тобто ця реформа є неякісною?

Вона не просто неякісна, вона злочинна та працює виключно на інтереси Росії. Європа сама не розуміє що буде, якщо ця реформа пройшла б. Я впевнений, що вона не пройде, але якщо це станеться, то мільйони українських селян-жебраків пішли б із протягнутою рукою в Європу. Потік біженців був би не тільки з Азії та Африки, а ще й з України. Європа, яка вже зараз стоїть на межі краху через свої  ліберальні-правові норми, в тому числі й у галузі міграційної політики, дуже скоро це зрозуміє, але буде пізно. Цю європейську реформу місцевого самоврядування я ще називаю європейсько-ганущаківська, бо це «європеїзація» через Ганущака, який, можливо, повністю куплений ворогами України. Росія сидить і потирає руки, чекає поки Україну розвалить сама ж українська влада і так звані реформатори.

Все ж таки процес запущений. Добровільне об’єднання територіальних громад поступово проходить. Як повернутися, і які механізми Ви пропонуєте особисто?

Я пропоную дуже простий механізм, під який ніяких законів міняти не треба. Треба поміняти концепцію і вписати в неї просту річ: децентралізація поширюється не тільки на об’єднані громади, а на всі громади без винятку. Державна політика може бути і має бути виключно однаковою для всіх. Це основні засади демократії, конституції, європейської хартії місцевого самоврядування й інших міжнародно-правових актів, які імплементовані в Україні.

«Реформатори» кажуть, що впроваджують повсюдність місцевого самоврядування, але при цьому хочуть знищити сільські ради на 99%. Яке ж це поширення повсюдності,децентралізація, коли влада навпаки, централізується? Знищуються в масі і робиться одна сільрада на території всього району. Сподіваюся, що достукаюся. Поки що не вмерла така надія.

МЕДІА

Як ви ставитесь до журналістів, які вишукують майно чи автомобілі депутатів?

Я до цього ставлюся схвально, і вважаю, що журналістські розслідування - це ефективний інструмент громадянського суспільства. Потрібно це заохочувати. Я б проголосував за законопроект, щоб знайдені докази могли напряму застосовуватись в цивільних і кримінальних справах у судах.

У зв`язку з останніми подіями, зокрема ситуацією з Савіком Шустером, як взагалі оцінюєте свободу слова в Україні?

Свобода слова в Україні безумовно є, але переважна більшість ЗМІ працюють жахливо. По-перше, немає доступу до певних ЗМІ, які є витребуваними. Наприклад, та ж сама Українська правда вперто не друкує мою аналітику законопроектів, вони не хочуть мене друкувати. А мені важливо друкуватися саме на УП з тієї причини, що там публікують аналіз законопроектів ті, хто ці законопроекти пишуть і брешуть у всі можливі способи народові, а народ звик вірити УП. Вони ж не розуміють, що то пише не УП, а людина, яка за чиїсь гроші протягує у ВР антинародний законопроект, а от спростувати їх аналітику мені УП не дає можливості, хоча зобов’язана.

Текст: Антон Баскаков
Загрузка...

Оставьте первый комментарий