Уродженець Миколаївщини Тарас Кремінь став депутатом від політичної партії “Народний Фронт”. До обрання в Раду працював головою Миколаївської обласної ради. Він – голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.  На сьогодні парламентар – автор уже сотні законодавчих ініціатив, частина з яких уже стала законами. Основні напрями роботи депутата – реформи в освіті та науці, соціальний захист учасників АТО і членів їх родин, підтримка талановитої молоді, молодих спортсменів, співробітників правоохоронних органів, розвиток інфраструктури півдня країни, прозора система закупівлі ліків, сприяння молодіжному будівництву тощо.

У 2015 році “Економічна правда” зарахувала Тараса Кременя до кращої десятки парламентарів-реформаторів, а в 2016-му всеукраїнське видання “Фокус” – до першої п’ятірки найефективніших парламентарів за високим рівнем відвідуваності пленарних засідань (95%), співвідношенням поданих і прийнятих законів, а також підтримкою реформаторських законів. Про свою діяльність у межах Депконтролю депутат розповів у ексклюзивному інтерв’ю.

Тарасе Дмитровичу, чому Ви приєдналися до команди МДО “Депутатський контроль”?

До сучасної української політики, починаючи від органів місцевого самоврядування до Верховної Ради України, прийшло чимало загартованих часом людей, які мають авторитет і професійний досвід. Саме тому я долучився до когорти колег-реформаторів, яких зумів об’єднати Вадим Руденко (голова Секретаріату Депконтролю – ред.) і покладаю величезні сподівання на МДО “Депутатський контроль”, як на формацію тих, хто виконують завдання Майдану, зміцнюють і реформують армію та медицину, стимулюватимуть децентралізацію влади, підтримають молодь, захищаючи успішне українське майбутнє. Мені віриться, що в нашої команди, яка має достойну історію успіху, значно кращі позиції серед інших депутатських об’єднань через те, що слова не розходяться зі справами.

str3535_1-1024x1051.jpg

Як 30 депутатам з різних фракцій вдається знаходити спільну мову?

Ми представляємо не різні фракції, а народ України. Тому спільний захист коаліційної більшості й Уряду, впровадження стратегії розвитку держави, зміцнення міжнародних позиції країни – доленосне завдання сучасних політиків. В команді Депконтролю, де зібралися представники коаліції, спільне бачення розвитку нашої освіти, медичної сфери, підприємницької діяльності, у тому числі, малого та середнього бізнесу. Я вважаю, що “Депутатський контроль” подає приклад і деяким фракціям завдяки своїй конструктивній та злагодженій діяльності. Подивіться, як працюють наші колеги, і вам все стане ясно.

Назвіть Ваші найбільші досягнення за два роки роботи у Верховній Раді?

Найбільша вимога до кожного парламентаря – професійно виконувати свою роботу, а для нас, хто представляє Депконтроль, – ще й задавати тон в багатьох законодавчих ініціативах. Мені, як голові підкомітету з питань освіти, випала доля стати співавтором таких важливих для галузі законів, як “Про наукову і науково-технічну дільність”, а також реформаторського законопроекту “Про освіту”, який, безсумнівно, стане віховим для України. Загалом кажучи, сотня поданих законопроектів, тисячі звернень та запитів до органів влади, допомога у вирішенні складних питань, поїздки по області та країні, міжнародна співпраця, – моя цілодобова робота.

Які конкретні законопроекти ви пропонуєте для змін у країні?

Таких у мене немало, але хотів би наголосити й на тих, які поза сферою діяльності мого Комітету. Зокрема, законопроект №2150, написаний у співавторстві з колегою з Депконтролю Іриною Сисоєнко, стосується забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до лікарських засобів, а також №2151, яким звільняються від оподаткування деякі лікарські засоби та медичні вироби, а це – суттєве здешевлення препаратів.

Також я став співавтором ряду законопроектів, що стосуються розвитку підприємницької діяльності. Наприклад, таким є №5420 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість внесків до статутного капіталу юридичних осіб), розроблений із колегами з Депконтролю.

Ключові принципи, закладені в його основу, – це, по-перше, створення сприятливих умов для ведення бізнесу малими і середніми підприємствами; по-друге, генерування нових робочих місць; по-третє, спрощення процедури залучення інвестицій для розвитку малого і середнього бізнесу. Прийняття цього документа могло би стримати відтік підприємців з основних галузей економіки і, тим самим, ми пропонуємо закласти основу для майбутніх економічних перетворень. Звісно, цей шлях буде нелегким, бо глобалізація і транснаціональні інтереси – значущі виклики, які нам долати разом.

На Вашу думку, які ще кроки має зробити Рада для підтримки бізнесу та залучення інвестицій?

Крім рейтингів Doing Business, направлених на полегшення ведення бізнесу, нам ніяк не стати на шлях ефективного відродження без залучення внутрішніх інвестицій. Власне, захищений малий та середній бізнес, нові робочі місця, потужна мережа індустріальних парків, а ще – відновлення вітчизняного виробництва – від металургії до суднобудування – це і є наш алгоритм дій. Я немало провів зустрічей із підприємцями, а в торгово-промислових палатах в багатьох куточках України у нас було немало зустрічей, направлених на подолання штучних перешкод у законодавстві. Вірю, що ефективна синергія та чіткість алгоритмів – ключові фактори оптимальних перетворень. Для прикладу – реформування закладів профтехосвіти неможливе без підтримки бізнесу, якому вже сьогодні потрібні сотні тисяч кваліфікованих робітників. На Миколаївщині, як і в багатьох областях України, є приклади таких моделей, які дозволяють молоді знайти себе та реалізувати свої професійні амбіції.

Які головні завдання перед собою Ви ставите у 2017 році як народний депутат та член Депконтролю?

“Депутатський контроль” повинен і надалі системно впроваджувати реформи Уряду. Як член Комітету з питань науки та освіти я вірю в те, що найближчим часом буде прийнято закон “Про освіту” який відкриє нові обрії в Україні. Також країні потрібні реформи в системі охорони здоров’я, соцполітики, житлово-комунальному господарстві. А фактор децентралізації – один із найголовніших кроків назустріч зміцненню місцевих громад.

ПершоджерелоЗагрузка...

Оставьте первый комментарий