Дуже часто з трибуни Верховної Ради лунають заяви про необхідність прийняття законопроекту щодо спецконфіскації грошей попереднього режиму Януковича та його поплічників. Але, попри це, відповідне питання не виноситься на розгляд парламенту. В проекті Держбюджету на 2017 рік в частині доходів закладено 10,5 млрд. грн. грошей від спецконфіскації, яких ще фактично нема і не факт що буде. 

Ми вирішили розпитати самих нардепів, чому немає консенсусу та чому відповідний проект закону не виноситься на порядок денний Верховної Ради.

Снимок экрана 2016-11-03 в 08.08.53.png

Сергій Міщенко, фракція БПП

Питання спецконфіскації не виноситься, тому що це «шкурне» питання. В чому воно полягає? В тому, що на сьогоднішній день вже діє закон про спецконфіскацію. Ми прийняли закон про заочне засудження, це диктаторські закони 16 січня, але їх прийняла вже ця Рада. Про це ніхто не каже. Ну, прийняли і діють собі. Ніхто не заважає сьогодні отримати рішення суду і заочно засудити Януковича, Арбузова, Азарова й всіх кого треба, і конфіскувати їхні статки у відповідності з рішенням суду. Що ж пропонується? Без рішення суду! Слідчий вирішує, що конфісковувати, а потім йди та оскаржуй в суді. В законі не прописано «Янукович та його поплічники», тому це стосується всіх громадян України. 

Тобто, на будь-яку людину, яка не подобається владі чи комусь із чиновників, порушують кримінальну справу і слідчий може вирішити, що в неї можна все конфіскувати. Лише потім ви можете оскаржити це в суді й держава може повернути те, що у вас конфіскували. Де логіка? На жаль, це робиться для того, щоб те, що награбили «папередники», розграбили «настоящики». Їм треба виправдати кримінальне переслідування після того, як влада зміниться, щоб їх не притягнули до відповідальності. Їм треба все це підсунути під спецконфіскацію. Подивіться, хто більше кричить про спецконфіскацію і все стане зрозуміло. Під вивіскою «Янукович», всі проголосують, повірте мені. Триста з лишнім голосів набереться, якщо в законі будуть написано «гроші Януковича». А варіант законопроекту, який ми маємо сьогодні, це рейдерство вищого ґатунку, тому що ми прибираємо строку про рішення суду. В такому варіанті він голосуватися не буде.

Снимок экрана 2016-11-03 в 08.09.22.png

Олег Березюк, фракція «Самопоміч»

Це спроба прикрити розкрадання вже вкрадених грошей. Законопроект про спецконфіскацію можна було прийняти вже давно, передати в бюджет і далі працювати. Думаю, що грошей взагалі немає або їх дуже мало. Хтось хоче загубити цей процес. Це гіпотеза. Треба досліджувати це питання, в тому числі й журналістам: де ці гроші й скільки їх є, як вони лежать, що з ними робиться? Ще раз кажу, що це, можливо, операція з прикриття розкрадання вкрадених грошей.

Снимок экрана 2016-11-03 в 08.10.54.png

Ірина Суслова, фракція БПП

Напевне тому, що законопроект немає одностайної підтримки й необхідної кількості голосів в залі не буде. Адже окремі положення не впорядковані, як це було обіцяно ініціаторами законопроекту. Зокрема, в частині порушення права власності, яке може відбутися через механізми, які закладені в проекті. Наприклад, без рішення суду можуть здійснити арешт і конфіскацію майна. Фактично це призводить до того, що нівелюється така норма закону як презумпція невинуватості і людина має йти до суду й доводити, що вона не винна. Саме тому, підтримки в залі на сьогодні немає. Я думаю, що в нинішній редакції він не буде проголосований. Аргумент про 10,5 млрд., які додатково мають надійти до Держбюджету - без проблем, але якщо законопроект буде впорядкований і там не буде тих норм, які можуть призвести до рейдерського захоплення.

Снимок экрана 2016-11-03 в 08.09.57.png

Сергій Рибалка, фракція «Радикальної партії»

Я думаю, багато депутатів, мабуть, побоюються, що закон про спецконфіскацію може бути ухвалений і в подальшому до них же застосований. Я вважаю, що по спецконфіскації потрібно голосувати, але треба, щоб проект закону був в такому вигляді, щоб ні колеги, ні інші наші українці не очікували, що закон може бути застосований до них. Виходячи з консультацій, які ми проводили стосовно цього законопроекту, в ньому не йдеться про конкретні гроші Януковича та про конкретне їх повернення. Там йдеться про досудову націоналізацію грошей взагалі. Думаю, що це й викликає побоювання в багатьох депутатів.

Снимок экрана 2016-11-03 в 08.10.25.png

Сергій Рудик, фракція БПП

Одна стаття не влаштовує більшу половину залу, окрім ініціаторів цього законопроекту, згідно з якою можна порушити майнові права будь-якого громадянина нашої держави, тільки не самого Януковича. Коли ти питаєш у розробників чому там не прописаний саме Янукович, вони пояснюють, що якщо це зробити, то це може бути потім оскаржене як вибіркове правосуддя. В третьому, вже урядовому варіанті цього законопроекту, ключова норма не була забрана. Там прописано, що будь-хто, незалежно від статусу, може бути позбавлений якихось майнових прав до рішення суду. Я вважаю, що це неправильно. Якщо цю статтю підкоригувати, то є сенс виносити законопроект в зал. В іншому випадку, буде схожа ситуація з законом Савченко, коли випустили величезну кількість рецидивістів, які протягом найближчого часу після звільнення скоїли повторні злочини. 

Мені, як члену бюджетного комітету, хотілось би, щоб ми все ж таки знайшли компроміс до голосування в першому читанні, адже 10,5 млрд.грн доходів в Держбюджет закладено саме від спецконфіскації. Зрозуміло, якщо ця сума не буде підтверджена паралельним законопроектом, то до прийняття Держбюджету в цілому прийдеться потім шукати додаткові доходи, а це не так просто.

Текст: Антон Баскаков

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий