Ректор Міжнародного інституту бізнесу, відомий громадський діяч, наймолодший за всю історію СРСР доктор економічних наук та автор книги “Антиукраїнець” Олександр Савченко розповів про нову політичну еліту та дав поради, за яких країна стане заможною та процвітаючою.

715.jpg

Олександре, для кого написана книга і що спонукало Вас до її написання?

Книга “Антиукраїнець” написана для думаючих, пасіонарних українців. Лише сто тисяч людей, які прочитають її,  буде достатньо щоб суспільство почало змінюватися. Кожен із нас, я певен, задавався питанням «чому за нашу 1200-літню історію в Україні увесь час одні негаразди»? От, здавалося, закінчиться революція на Майдані і все буде добре, але статус-кво зберігається. Я почав шукати відповіді на ці питання в історії, і прийшов до висновку, що фундаментальним протиріччям України, як держави, є протиріччя між західною політично-правовою системою і східною релігією. Воно – це пртиріччя- зродилося в момент створення Київської Русі. Тобто, християнство ми запозичили від Візантії, а правову і політичну систему - із Заходу.

Наприклад, під час нападу монголо-татар Україну ніхто не захищав: ні Рим, ні Констатінополь. Ми залишилися сам на сам, як проти Монгольскої імперії, так і проти нових країн, які почали народжуватися після початку довгого занепаду Київської Русі. Україна дуже довго знаходилась серед потужних ворогів, які перетворили її з держави на теріторію аж до входження її в Литовську державу, а потім в Польську. Ми звикли до боротьби, але в цій боротьбі, як правило, програвали. Навіть коли вигравали, як це було у випадку з Богданом Хмельницьким, тут же зраджували. Угода з московським царем - це зрада, зрадою було і винещення  української і польської шляхти, а також євреїв. Далі антиукраїнці ( малороси, хохли, прихильники московсько-православної цивілізації) надовго почали домінувати в Україні.  

Також я дослідив природу останніх конфліктів з Російською Федерацією. Справа в тому, що Україна здійснила своє вікове прагнення перейти від московсько-православної цивілізації до західної і тим самим розв,язати протеріччя між західною політичною ментальностью українців і їх східніми духовно-релігійним гальмами. Ми майже зробили це в 1991 році, коли Україна здобула незалежність. Останній Майдан поставив остаточну крапку в нашому світогляді, Україна стала частиною західної цивілізації. Путін, звичайно, це зрозумів і почав боротьбу за свою московсько-православну  цивілізацію московсько-православними методами. Які ці методи? Війна і цинічна брехня.

Вперше в історії ми воюємо за нашу незалежність за підтримки заходу, нейтралітету Туреччини, і саме головне - підтримки США, які завжди перемагають, це цивілізаційний аспект. В своїй книзі я сформулював історичні поради українцям, які витікають з аналізу нашої давньої та актуальної історії.

Наприклад?

Найбільш актуальна порада – вивчення мови. Я вважаю, що друго мовою, після української, має бути англійська. Англійська - це зараз мова культури, науки, освіти, техніки, технологій і бізнесу. Ми сприймаємо всі світові досягнення із запізненням через переклад на  українську мову чи переважно через російську. Ще одне важливе питання – релігія. Звичайно, московська православна церква (МПЦ) на території України - це п’ята колона. В жодній нормальній країні світу штаб-квартира панівної релігії не знаходиться в іншій країні, з якою іде війна. Я переконаний, що потрібна єдина помісна православна церква. Більш того, я прихильник того, щоб Україна демократично сприйняла католицизм і особливо протестантизм.

736.jpg

.

Чому особливо?

Тому що ВВП на душу населення в протестантських країнах 30 000 доларів. Потім йдуть іудеї – 19 000 долларів, і католики – 9 000. У православних – 6 000 долларів. Отже, релігія дуже сильно, як і мова, впливає на багатство України. Найрозвинутіші країни – протестантські: це США, Швейцарія, Німеччина, - але все це має бути демократично, без втручання держави в цей процес, за виключенням впливу релігійних структур інших держав, особливо ворожих, на наше внутрішнє життя.

В книзі є механізм, як цю утопію зробити реальністю. Одним із пунктів майбутнього шляху України без Росії я вважаю  повну відмову від російськихі соціальних мереж та перехід на українську і англійську мови українських сайтів та іншіх інтернет продуктів. Коли книга вже вийшла у друк, так і сталося, президент  заборонив саме багато російських інтернет продуктів. Також у книзі є така порада "Україна має зробити все можливе і неможливе , щоб приєднатись до НАТО" , і вже 6 липня Петро Порошенко офіційно визнав курс на вступ до НАТО і назвав його "одним із ключових чинників державної політики України. Ці приклади якнайвдаліше демонструють, що мої рекомендації дієві.

Кого ви називаєте “Антиукраїнцем”?

Тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише українських героїв, але й їх антиподів, антиукраїнців, до яких я відношу «малоросів», «хохлів», прихильників Московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську еліту. Я вважаю, що найбільш небезпечних антиукраїнців необхідно ідентифікувати та "засвітити”. Наступний крок – створення рейтингу 100 антиукраїнців серед правлячої еліти. Чи, наприклад, взяти 100 найбільшіх виданих та неповернутих кредитів та відкрити по цьому факту карну справу. Впевнений, що 90 зі 100 справ приведуть нас до тих самих антиукраїнців.

В вашій книзі є глава під назвою «Ідеальна країна або утопія». Якою має бути ідеальна Україна?

В цій главі я намагався збудувати ідеальний соціально-економічний світ, там де панує соціальна справедливість та економічна раціональність, яка базується на українському сприйнятті світу. Не може робити реформи в Україні не українець, адже для цього потрібно знати природу українців, фіксувати цю природу і від неї відштовхуватися.

Для українців притаманна нездатність платити високі податки, як, наприклад, в Німеччині. Треба робити маленькі податки та мінімальний соціальний перерозподіл і захист населення, але соціально справедливий, більше залишати сім’ям, які самостійно будуть дбати про свої батьків, дітей, про своє здоров’я та освіту. Нам необхідно вибудувати матрицю, яка на мою думку, відповідає природі українців, аби країна стала успішною.

751.jpg

.

Це ідеальна Україна, а так щоб вона не стала утопією?

Для цього треба, щоб до влади прийшли люди іншого світогляду, ніж у нас зараз. Справа  в тому, що влада в нашій країні - це можливість заробити надприбутки, тому найбільш тягнуться до влади бізнесмени, які використовують її для ще більшого збагачення. Треба зробити так, щоб влада робила людей, які туди йдуть біднішими. Я пропонує таку модель, за якої людина, яка йде на будь-яку владну посаду - від мера маленького міста до президента, - має укласти угоду з суспільством, що вони добровільно всі свої доходи окрім заробітної платні, а це проценти, дивіденди, роялті, оренда, за мінусом інфляції віддають в бюджет відповідного рівня. Тобто на час виконання державних функцій ці бізнесмени, якщо вони туди підуть, стають меценатами. Тількі за таких умов бізнес теж допускається до влади. Чи багаьо буде бажаючих? Я переконаний, що навий стандарт доходів владної еліти дасть можливість прийти більш молодим, фаховим експертам, ідеалістам, яких зараз майже немає при владі.

А як зменшити популістів?

Дуже просто. Для цього треба змінити закон, так щоб старшим людям було важко проголосувати без молоді, це, наприклад, використання онлайн-технологій, щоб вони радились з онуками та дітьми. Сучасна молодь ставиться інакше до виборів, тому у нас буде шанс обрати ефективну та нову політичну еліту.

А зараз вона взагалі існує, як вважаєте?

Допускаю, що завжди є чесні люди, які просто в цій системі не можуть себе проявити, тому що як тільки хтось починає діяти чесно - вилітає з системи, оскільки вона побудована на корупції, на «смотрящих», відкатах, на купівлі посад. Люди є, питання в тому як вони мають прийти до влади. Для України серед можливих варіантів розвитку – є прихід до влади диктатор-реформатора, який закриє очі на закони, зруйнує нашу олігархічну модель влади, і створить правильні структури, які потім будуть відтворюватися. Але є вірогідність і того, що нічого не станеться взагалі. Ми ще років 25 будемо йти до більш-менш цивілізованої форми правління. Одне покоління вже пройшло. Далі – ще одне, а третє вже почне діяти краще.


Придбати книгу можна на сайті antiukrainian.com.ua
Текст: Наталія Павлова
Загрузка...

Оставьте первый комментарий