Руслан Сольвар: "Працювати на добробут держави" фото

Ми всі повинні керуватися однією ціллю: працювати на добробут держави.

Хоча б раз у житті, кожна людина замислюється над сенсом життя і намагається знайти відповідь на таке просте і, водночас, складне питання: - «В чому полягає сенс життя?». У більшості сенс життя – це родина, у деяких – це робота, у інших – хобі. І лише зовсім невелика кількість людей свідомо може сказати, що сенс їхнього життя – це допомога ближньому. Саме до таких людей і належить Руслан Сольвар. Амбіційний, цілеспрямований народний депутат України по мажоритарному виборчому округу №91. Що вдалося зробити за три роки роботи в українському парламенті, про голосування за зміни до Конституції та політичні плани на майбутнє політик розповів ексклюзивно для «Грушевського,5»

Руслане Миколайовичу, що для Вас політика?

Політика - це інструмент боротьби за владу. В політиці дуже багато різних людей: порядних і не дуже, тому тут апріорі не може бути все чисто та прозоро. Це велика конкуренція, тому більшість використовують брудні технології аби зійти на владний олімп. Порядній людині через політику зробити щось для людей дуже важко. Наприклад, якщо людина – меценат, не в політиці, вона може допомагати багатьом, але це буде адресна допомога конкретним людям. Змінити політичне становище району, міста чи області буде майже не можливо. Я часто спостерігаю за тим, як багато парламентарів займаються виключно популізмом: біжать на трибуну, просять слова з кожного приводу, аби заробити собі бали перед виборцями. Але всі обіцянки закінчуються лише словами. Я волію менше говорити, а більше робити. Політика для мене, у першу чергу, - це велика відповідальність за рішення, за людей, зрештою за свої дії. Тому, коли я обирав для себе цей шлях, я розумів на що я йду.

Чому вибрали силу «УДАР» коли балотувались?

Завжди відповідаю чесно, за що потім страждаю: тому, що «УДАР» була для мене найбільш конструктивна політична сила. В мене було порозуміння з лідерами партії. Я цю силу не зрадив. Зараз багатьох людей з «УДАРу» провів кандидатами по своєму окрузі в депутати. А багато хто за цей час силу зрадили. В мене гарні стосунки з Кличком, Палатним. «УДАР», який зараз увійшов до «БПП», це - дуже дружня, потужна команда.

Хто саме зрадив?

Наприклад, партія «Нові обличчя». Неодноразово йшли з лідером цієї партії, Христюком, під час хресної ходи Майданом під прапорами «УДАРу». Для мене було досить дивно, коли дізнався, що він очолив «Нові обличчя», після тієї підтримки, яку йому надавали в «УДАРі» в особі лідера й заступників, це не гарно й неправильно. Можливо, стався якийсь конфлікт, про який я не знаю. За мене говорили, що я перейду в якусь іншу силу, але ж не перейшов. Втратив за 3 роки багато. Не маю бізнесу. Виборці говорили, ми за Вас будемо голосувати, головне, щоб Ви не перейшли до Регіонів («Партія регіонів» – прим.авт). Я цю обіцянку виконав. Довіра виникає тоді, коли людина працює і не озирається по сторонах. Через це у мене є повага до моїх лідерів, у моїх лідерів є повага до мене.

12116041_575092232642801_1898286853_o.jpg


Чи можливо без депутатського мандату реалізовувати заплановані цілі?

З мандатом важко, а без мандату - тим більше. Однозначно, мандат дає додаткові можливості. Я можу впливати не лише на ухвалення рішень у стінах Верховної Ради голосуючи, або не голосуючи за законопроекти, відстоюючи тим самим інтереси своїх виборців, а й трансформувати їх вимоги та побажання у відповідні законопроекти, чи то депутатські звернення або запити. Я, до речі, у цьому парламенті абсолютний лідер за кількістю депутатських запитів, у мене їх більше 100. Завдяки депутатським зверненням до органів виконавчої влади, міністерств, Кабінету Міністрів, місцевих органів самоврядування вдалося вирішити чимало проблем моїх виборців та людей, котрі до мене звертаються за допомогою. А звертається , насправді, дуже багато людей з різних куточків України, і я ще жодного разу нікому не відмовив. Наприклад, завдяки зверненню домігся переведення доньки учасника АТО з контрактної форми навчання в університеті на бюджет. Домоглися виділення додаткових субвенцій для місцевого бюджету. Насправді, багато позитивних рішень. Нещодавно до мене звернулася людина за допомогою. У місті Українка, в пологовому будинку народилася дівчинка. Її придушили під час пологів - помилка лікарів. Підключили до апарату штучного дихання, сказали батькам, що шанси на життя практично прирівнюються до нуля. Батьки звернулися до мене. Я, звісно, зателефонував в лікарню, звернувся в Охматдит. Лише після цього всі заворушилися і почали рятувати дитину. Так не повинно бути в нашій державі. Але і такі ситуації, на жаль, доводиться допомагати вирішувати. Люди йдуть з різними труднощами і мандат народного депутата дає мені можливість допомагати їх вирішувати.

З якими проблемами, в основному, приходять до Вас виборці і чи вирішуєте Ви їх фінансово?

Приходять, дзвонять, пишуть щодня. Більше того я особисто намагаюся з ними спілкуватися, у не боюся давати людям свій мобільний, бо так ми завжди з ними на зв’язку. Звертаються з абсолютно різних питань, наприклад допомогти бабусі зрізати дерево, чи почистити колодязь, закінчуючи питаннями приміром внесення змін до законодавства в частині функціонування військово-цивільних адміністрацій. З фінансовими питаннями теж звертаються, і по можливості особливо що стосується лікування воїнів АТО, їх матеріального забезпечення, я намагаюся допомагати . Але, зараз фінансово нелегко. До того як став депутатом, я був підприємцем, але тепер не володію жодним бізнесом, тому інколи коли звернення дуже серйозні потрібна термінова фінансова підтримка прошу у своїх друзів, якщо в них є кошти по 2-3 тисячі гривень. Люди критикують депутатів, думають, що вони дуже багаті. Це не так. Всі пільги у нас познімали, зарплата мінімальна. Але цю заробітну плату я все рівно беру і відсилаю людям. Чим можу - тим допомагаю. Більш серйозні справи, як наприклад, очисні споруди в місті Фастові, я при Регіонах («Партія регіонів» – прим.авт.) зробити не міг, права голосу не мав. До міністра піти не міг - мене не приймали, бо я був опозиціонер. Зараз, коли я в команді президента, я плекаю надію, що зможу вирішити це глобальне питання.

Які взагалі у Вас враження від українського парламенту, від роботи парламентарів?

Мої враження звісно не можуть не базуватися на порівнянні з попереднім складом парламенту, де відверто більша частина людей працювали над тим аби здати інтереси України. Більша частина депутатів, а це 236 людей, вперше обрані до парламенту у восьмому скликанні. Тому, знаєте, не міг не відчуватися дух свободи та демократії. Нарешті пішли в минуле внутрішні суперечки стосовно інтеграційного вектору України. Ми прийшли до роботи , коли Угоду про Асоціацію з ЄС підписано. Ми знаємо хто наш друг, а хто ворог, тому у боротьбі з останнім ми об’єдналися. Як доказ – збереження країни попри вперту агресію Росії. Особисто мене, наприклад, політика і парламент дисциплінують. Політика впливає на кожного по-різному. Коли людина була добра і прийшла в політику - вона стане ще добрішою, буде грати по правилах. Якщо - була не порядною, то вона стане ще гіршою. Що стосується мене, то на мене політика вплинула абсолютно позитивно. Говорять, що політика - це бруд. Так воно і є, але не можна говорити, що всі там брудні.

Які основні помилки нинішнього парламенту?

Цей парламент настільки відрізняється від попереднього, що я не говорив би, що тут є якість великі помилки. Головна помилка, і це не помилка парламенту, а окремих політичних сил, - це те, що вони не готові конструктивно працювати в коаліції. Більше помилок я не бачу. Засідання відбуваються, закони приймаються, абсолютна толерантність, люди в парламенті вже не такі пихаті як були раніше, більше простих людей, в порівнянні із попереднім скликанням, де більшість складали олігархи та мільйонери. Парламент більш демократичніший. Ганьба таким депутатам і політикам, які розхитують роботу коаліції.

Які із запропонованих Вами ініціатив були прийняти ВР і вони наразі працюють?

За час роботи у парламенті 8 скликання мною зареєстровано понад 30 законопроектів. Окремі, де я виступаю співавтором, наприклад 2844 (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні) вже були ухвалені парламентом у першому і другому читанні, відправлено на повторне друге читання. Законопроект - 1414 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо утримання охоронних зон магістральних та промислових трубопроводів» взятий за основу комітетом, очікуємо на розгляд у парламенті. Документ надважливий адже спрямований на попередження виникнення аварійних ситуацій та забезпечення підтримки у належному стані чагарників та дерев (насаджень) у межах просік, які прокладені згідно з проектами будівництва магістральних трубопроводів й підвідних, розподільчих газопроводів та споруд на них. Є доцільним дозволити здійснювати їх видалення без дозволу та погодження з власниками або користувачами лісів. Простіше сказати, ми суттєво спрощуємо цей процес. Мої законопроекти стосуються різних галузей. Є, наприклад, законопроект про дорожній рух, який спрямований на те, щоб адаптувати наше законодавство у цій галузі до європейського. Власне, з ними всі охочі можуть ознайомитися на сайті Верховної Ради.

Чим зараз займається Міжфракційне «Депутатське об'єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавств України» координатором якого Ви є?

Ми зараз займаємося паралельно декількома питаннями. Одне із найпріорітетніших - Стратегія реформування земельних відносин до 2020 року. В рамках цього вже напрацьовано дорожню карту, яка ілюструє необхідність прийняття конкретних змін до земельного законодавства, а також рекомендований план заходів для міністерства Агрополітики. Першочергово потрібно провести інвентаризацію земель. Провести її чесно, щоб відвести чиновників від корупційних схем. Після цього провести децентралізацію, врегулювати усі питання і лише тоді можна буде говорити про вільний обіг земель. Але це буде не раніше, ніж за 5 років.

Які плани на майбутнє?

Я - людина системна, яка розуміє економічне підґрунтя, закони. Я знаю увесь економічний сектор. Мені цікава посада і віце-прем’єра, і міністра транспорту. В будь-якій галузі, де я працюю, я наводжу швидко порядок. В себе на окрузі, наприклад, я кинув виклик місцевим «князькам», в мене були конфлікти з ними. Я дуже хотів би працювати у виконавчій владі. Всі знають, що я - системна людина, борюся з ворогами, із запроданцями, в мене рішуча позиція щодо цього. Ми всі повинні керуватися однією ціллю: працювати на добробут держави.

Повне інтерв'ю Руслана Миколайовича Сольвара читайте в наступному номері журналу "Грушевського,5", 15 жовтня.
В ньому ви дізнаєтеся чому депутат голосував за зміни до Конституції,

хто такі префекти та в чому їх значимість,
про позачергові вибори до парламенту та в яких питаннях підтримує Президента.Загрузка...

Оставьте первый комментарий