01.jpgДосьє:

Олександр Солонтай, 35 років, політичний експерт,  

керівник програми практичної політики в Інституті Політичної Освіти
В 21 рік вперше став депутатом Ужгородської міськради. Був депутатом Закарпатської облради. Працював помічником народного депутата,
учасник ряду міжнародних проектів, один із засновників партії  «Сила людей».

Олександр Солонтай став першим героєм нашої нової рубрики "День з лідером", в якій ми будемо знайомити вас з успішними та відомими у різних сферах особистостями. Можливо, їх стиль життя стане прикладом та натхненням для вас. 

 
Просторий та затишний офіс в центрі столиці, заповнений  навчальною літературою. 

Олександр сам готує для нас з фотографом каву, ставить на стіл, пропонує відчувати його територію – своєю, та сідає за комп’ютер, залишаючи нас освоїтися. 

Аромат кави змішується з ароматом свіжонадрукованих сторінок.  Всюди - література для депутатів місцевих рад. Пізніше Олександр пояснить, що це  - книжки «без води», така собі суцільна практика, готовий посібник для місцевого депутата – бери і працюй.

vL7ue_croper_ru.jpeg


Поки ми гортаємо паперові сторінки «депутатських інструкцій», Олександр відбиває літери на клавіатурі.

«Редагую інтерв’ю. Нещодавно говорили на аграрну тематику з одним виданням, то я вичитую. Дзвінків надходить дуже багато, аби я щось прокоментував. Залюбки погоджуюся попри те, що часу майже немає» - коментує Олександр.

Маєте прес-секретаря?

Ні, сам справляюсь.

За десять хвилин інтерв’ю  готове. Одягаючись, Олександр допиває каву, і ми вирушаємо на зустріч з його однопартійцем. Паралельно з викладацькою діяльністю – політична. Партійні зустрічі проходять часто і позачергово. 

ПАБ: «Тролейбус»

МЕНЮ: вівсянка з джемом

ILKd6_croper_ru.jpeg


Цього разу – в пабі «Тролейбус», якраз навпроти офісу. Швидко доходимо туди, зустрічаємося зі співрозмовником. Він просить не називати його ім’я та не писати про що говорили. 

По дорозі встигаємо запитати.

Яке становище займаєте зараз у партії?

Я - самий рядовий член партії, - зізнається Олександр.  

Про те, що у 2013 році стояв біля її витоків, мовчить. «Нещодавно закінчився термін повноважень політради і я вийшов з її складу. Тепер, на носі нові вибори до нової каденції керівництва партії».

10:00 За півгодини повертаємося до офісу. Там на нас вже чекають кандидат на посаду селищного голови на Вінниччині з керівником свого виборчого штабу.

9AaJr_croper_ru.jpeg

Кандидат на посаду голови смт. Вороновиця, Вінницька обл. Віктор Стецький, Наталя – керівник штабу

Політики прийшли за консультацією щодо агітації.  Хотіли погодили лозунг, а довелося вирішувати, як працювати в умовах «чорного» піару. Виявляється, за посаду голови смт на Вінниччині йде боротьба за всіма законами брудної політики. 

Вінничани розповідають, що познайомилися зі Солонтаєм, коли він читав курси політичного лідерства для депутатів місцевих рад. 

11:30  Лекція про електоральну географію в одному із університетів. 

Зі сторони виглядає досить дивно, але поки ми доходимо до університету – Олександр вичитує нове інтерв’ю прямо на вулиці.

qFB44_croper_ru.jpeg


12:00 – в аудиторії зі студентами Солонтай розповідає  про фінансування освітніх програм для представників органів місцевого самоврядування. Його слухають над уважно.  Ділиться тим, що колись перевірив на власному досвіді. 

hwukX_croper_ru.jpeg


«Якщо стоїть вибір:  навчання в університеті або реальне отримання навичок на практиці, то краще кинути навчання. Ставши депутатом місцевої ради, я почав багато вміти і знати. І не шкодую, що я в свій час кинув навчання в КІМО».

Назад до офісу повертаємося на метро. Олександр запевняє, що цим транспортом користується найчастіше.

14:00 Відеоінтерв’ю для репортажу «5 каналу» з приводу ефективності КМДА. 

pRyRg_croper_ru.jpegДо інтерв’ю Олександр готовий завжди.  А от до лекційної практики треба готуватися ретельно. 
 
Далі за графіком – робота над програмою навчання депутатів Дніпропетровської місцевої ради, адже наступний день – це тренінги. Лекційний матеріал Олександр погоджує з колегами.  

Відразу після цього Олександр записав відео-звернення до жителів Житомирщини, де в суботу буде проводити Школу свідомого громадянина. Запросив житомирян прийти у стіни місцевої ради, щоб дізнатися  - як саме контролювати органи місцевої влади в умовах діючого законодавства.

О 16:00, після інтерв’ю та планувань, нарешті з`явився вільний час наших запитань до героя рубрики «День з лідером».

wvCIw_croper_ru.jpeg


Олександре, це Ваш звичний графік? 

Зазвичай, я маю більш тісніший графік. От зараз трохи часу можу приділити для спілкування з вами і далі їду на лекцію до депутатів місцевих рад в Дніпропетровськ. За кілька годин в мене потяг. Якщо хочете, поїхали зі мною (посміхається).

Який основоположний принцип Вашого життя? 

Діяти. Проблеми, які виникають – це не причина опускати руки, а виклик, який ми маємо подолати. 

Ваша улюблена прочитана книга? 

Улюблена книжка ще не написана. Я сам пишу книги, постійно видаю навчальні посібники. Та улюблена книжка, яку я повинен видати, ще буде написана. 

Що, на Вашу думку, визначає успіх людини?

Власна оцінка задоволеності. Якщо ти сам задоволений тим хто ти є, це - успіх. А якщо ти не задоволений собою, то працюєш, щоб стати успішним. Я переконаний, що успішним може бути кожен.  


Вже за годину Олександр продовжив свій робочий день в потязі до Дніпропетровська.  За весь день, проведений з Олександром, нас не покидало відчуття, що він з нами і не з нами одночасно.  Швидке вміння переключатися навіть не з задачі на задачу, а з одного простору в інший – так можна окреслити почерк робочого дня Олександра Солонтая.

Текст: Антон Баскаков
Фото: Анастасія ХомякЗагрузка...

Оставьте первый комментарий