Народний депутат України, Член фракції партії «Об'єднання «Самопоміч» та Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Олександр Опанасенко, розповів яким має бути сучасний політик, чому пішов до парламенту. 

Снимок экрана 2017-06-16 в 11.22.14.png

Олександре, чому ви пішли у політику?

Мене взагалі ніколи не цікавила політика, я 15 років працював  у фінансовій сфері. Але я вирішив спробувати, адже  переконаний, що кожен з нас має свою місію. Політика для мене це проект служіння, а також  можливість допомагати простим людям, перебуваючи на вищому законодавчому рівні.  Працюючи у Парламенті я бачу суспільство зовсім з іншого боку, і тепер впевнений,  що можу реально впливати на ситуацію в країні.

Яким має бути, на ваш погляд, сучасний політик?

Сучасний політик – молода і сильна особистість з прогресивними політичними поглядами з проактивною позицією, яка займається публічною політикою і парламентською дипломатією, не лобіює інтереси олігархів. Сучасний політик, перш за все, повинен мати стратегічний план і  команду, яка розділяє його ідеї. Він повинен бути досяжний та контактний: Facebook/Instagram/Twitter. Йому можна легко зателефонувати  чи написати у Messenger. Він чітко розуміє цінності та політичне позиціювання. 

Зараз, наприклад, всі комунікують через соціальні мережі. Політики мають використовувати цей спосіб комунікацї більш активно та через соцмережі сповіщати своїх виборців про свою діяльність, політик повинен постійно звітувати перед людьми. У соціальних мережах це робити дуже зручно. Я щомісяця викладаю на сторінці у Фейсбуці звіт щодо своєї діяльності. Якщо ви зробили щось хороше, ви маєте про це розказати, інформувати.

Спочатку я описував майже кожен день. Сумлінно, детально, тому що важлива публічність у політиці. Але згодом у мене просто не вистачало на це часу та сил. Я став викладати лише найважливіші звіти, писати про законопроекти. Кількість переросла у якість, і я постійно на зв’язку із громадянами.

Для політика важлива свобода і незалежність. Мені пощастило, що я потрапив в «Самопоміч». Для мене це саме та політична сила, де я можу вільно висловлювати свою позицію, голосувати за законопроекти, які вважаю за потрібне підтримати, навіть якщо це не співпадає з більшістю голосові членів фракції “Самопоміч”. Я – антипопуліст. Я не голосую за несистемні речі. Є питання, звичайно, в яких ми як політична сила маємо бути монолітними. Наприклад, питання імпічменту президенту, або зміни конституції, в інших питаннях маю право голосувати так, як вважаю особисто. 

Для політика також важливо  працювати не лише над популярними темами, але й в обділених увагою сферах. Адже на власному прикладі, через законодавчі ініціативи доводжу, що не актуальних, не важливих, не першочергових проблем в нашій країні не існує! Скажу більше, в обділених увагою суспільства, ЗМІ та політиків сферах найкраще процвітає корупція. Не популярні, на перший погляд, ініціативи не менш сприяють економічному зростанню, додатковим бюджетним надходженням, покращенню соціальної сфери тощо. Отже, неважливих законопроектів немає.

Снимок экрана 2017-06-16 в 11.27.46.pngКоли Україна почне змінюватися? 

Україна почне змінюватися коли наш громадський сектор ще більше об’єднається. Звичайно, він став потужнішим, ніж 10 років тому. Волонтерський рух дуже об’єднав людей. Але об’єднання не означає, що потрібно виходити на Майдан. Жоден Майдан не вирішить питання України. 

Питання України можуть вирішити лише стійкі громадські організації, які фінансуються своїм народом. Кожен громадянин має відчувати свою відповідальність і сплачувати свої гроші за ті інструменти, якими можна контролювати владу.  

Друга ключова річ – це не олігархічні проекти, а громадянські ідеологічні партії, які створюються не за рахунок спонсора, а будуються людьми. Це дозволить людям отримати представництво у владі, а потужним громадським організаціям контролювати владу. 

Олександре, яка ваша мета у політиці? Які першочергові завдання ставите перед собою в цьому парламенті?

Перш за все, покращити життя громадян та дбати про Україну. Складна ситуація, в якій сьогодні опинилися моя країна, а це: війна на Сході, безробіття, низькі соціальні стандарти, мізерні зарплати вчителів та лікарів, низькі пенсії,  жахливий стан медичної та освітньої галузі тощо, спонукає мене, як небайдужу людину, до дій. Вважаю, що в багатьох сферах потрібні кардинальні зміни, потрібно терміново  проводити ефективні реформи, реанімувати економіку, зрівняти зарплати бюджетників із зарплатами високопосадовців. 

На сьогодні мої першочергові завдання пов’язані з боротьбою з корупцією, яка процвітає в Україні, а саме: боротьба з корупційними схемами на державних підприємствах, боротьба з незаконними забудовниками у м. Києві, корупція в процесі усиновлення дітей та багато інших.

Ваші поради майбутнім політикам.

Для політика, який лише починає свій шлях, потрібно відповісти для себе одразу на головне питання: з якою політичною силою він може працювати, з ким його цінності та погляди тотожні. Або ж самостійно шукати однодумців і формувати команду. Надважливо для майбутнього політика багато читати, слідкувати за своєю репутацією, формувати свої моральні та духовні якості, працювати і  розвиватись у визначеній сфері, вивчати іноземну мову. Я переконаний, що в найближчому майбутньому  чесних і відповідальних політиків буде  на багато більше.

Більше читайте в друкованому журналі "Грушевського,5" 
в липневому номеріЗагрузка...

Оставьте первый комментарий