Найважливіше – співпраця з судами - Марта Берш фото

Американка, яка добре знає, що таке українська корупція. Марта Берш — колишній прокурор США, яка засадила за ґрати самого Павла Лазаренка. Справу Павла Лазаренка Марта провадила 6 років. З бюджету він вкрав 200 млн долларів. Хоча сам покарання вже відбув, за вкрадені ним гроші і досі точиться боротьба.    

Нині Марта Берш прилетіла до Києва з винятковою місією — навчити наших антикорупційників викривати особливо великі злочини. Вона вважає, що вкрадені гроші потрібно повернути в Україну, але питання “кому повертати, вони ж знову можуть вислизнути”.

Про свої методи боротьби з корупцією вона розповіла на зустрічі з Євгенією Токар.

Мене запросили розповісти про складнощі, з якими стикалися у справі Лазаренка. З якими вони точно зіткнуться, коли будуть розслідувати корупцію на найвищому рівні. Їхня робота буде дуже складною – відповіла Марта Берш на запитання, яке лунає від ЗМІ вже декілька днів. Ні хвилини відпочинку: лише зустрічі, коментарі пресі, та відверті відповіді на запитання щодо корупціонерів в Україні.

Як думаєте, ця робота буде складніша, ніж в Україні?

Так, набагато складніше. Я не думаю, що в Україні є громадські організації, які слідкують за тим, щоб усе було згідно законів, як в США. У нас це існує сотні років. І люди поважають владу тому, що вона дотримується законів. В Україні такого немає.

НАБУ – новий орган. Як зробити щоб люди йому довіряли?

Найважливіше – співпраця з судами. Просто мати незалежного прокурора - не достатньо. У вас мають бути незалежні суди та дуже сильна адвокатура.

Ви домоглися ув’язнення Павла Лазаренка. У нас тепер є інший топ-корупціонер – колишній президент Віктор Янукович. Поки ми не маємо жодних результатів по його справі.

Коли йдеться про неймовірні суми - це дуже складні справи. Треба дуже багато часу, щоб довести справудо кінця. Я думаю, що жодна країна не зможе зібрати усі докази та довести таку справу за два роки.

У нас ще багато корупційний скандалів, але нікого не покарано, рішень немає. Це брак політичної волі, або треба більше часу?

Мені здається і те, і те. Я не знаю хто якими розслідуваннями займається, і чи займаються, але це точно не буде так швидко.  

Ви особисто знаєте як посадити українських корупціонерів?

Я знаю як когось посадити в Америці, але не в Україні. НАБУ – це гарний старт, але потрібен суд, не корумпований, який сам підкоряється законам.

До нас часто запрошують політиків, спеціалістів з-за кордону, але результатів від цих зустрічей немає. Чи вийде у вас?

Я думаю, що ми трохи наївні в тому, що ось так просто можна кудись відправляти людей і вони чомусь навчать інших. Не можна когось запросити на тиждень, рік - і чекати, що щось кардинально зміниться. Ці зміни повинна робити ваша молодь. Ви маєте зрозуміти, що це ваше майбутнє. І ніхто, крім вас, його не змінить.Загрузка...

Оставьте первый комментарий