Наприкінці минулого року в бюджетну ніч Верховна Рада помилково ліквідувала податкову міліцію. Однак спроби повернути орган в правове поле, виявилися непростими. В той час як переважна кількість депутатів з "БПП", "Народного фронту" та "Опозиційного блоку" вимагали повернути скасований орган, ряд позафракційних депутатів та фракція "Самопоміч" блокували трибуну та закликали не повертати повноваження карального органу. В результаті, Верховна Рада відхилила поправку №10 у проекті закону "Про оподаткування спадщини", що передбачає повернення податкової міліції. Ініціатором відповідної правки виступила глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Я прошу прийняти поправку. Ми не можемо ліквідувати податковий орган. Повинна бути спеціальна процедура, що передбачає передачу всіх справ від одного органу до іншого»,- закликала вона в день голосування.

Позиція Мінфіну виявилася протилежною до позиції голови податкового комітету. До голосування міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що відновлення податкової міліції призведе до зволікання із створенням Служби фінансових розслідувань.  «Вважаю, що податкова міліція - це репресивний орган, що тисне на бізнес, який не скорочує кількість фінансових злочинів. Ця спадщина має залишитися в минулому. Відновлення повноважень податкової міліції призведе до зволікання із створенням в країні нової Служби фінансових розслідувань», - зазначав він.

У підсумку за поправку проголосували 194 депутати, а отже була відхилена. Але в цілому законопроект підтримали 278 депутатів. Як повідомив пізніше позафракційний нардеп Сергій Міщенко, його законопроект №0940, в який була внесена правка Южаніної, був просто використаний, щоб без голосування у першому читанні швидко повернути податкову міліцію.

Редакція «Грушевського,5» дізналася у народних депутатів, кому з них вигідно повертати старий податковий орган та чи потрібен він взагалі.


Сергій Міщенко, позафракційний.

«Спільними зусиллями ми прибрали всі правки і ухвалили закон «Про спрощення процедури спадщини». Дві правки не підтримали (стосовно відновлення податкової міліції, ініційовані Ніною Южаніною, - ред.). Тобто залишився той закон, який був з самого початку від першого читання. Просто Ніна Южаніна використала його, знаючи що всі за нього будуть голосувати. Використала у незаконний спосіб, порушуючи 116 статтю регламенту. Це мій закон, але він зовсім інший (не стосується податкової міліції, - ред.). Ви подивіться хто голосував за поправки і хто не голосував за закон в цілому. Це частина БПП, враховуючи Южаніну. За чистий закон частина утрималися. Тобто на першому місці було повернення податкової міліції, а не мій законопроект, який всіма підтримувався. 

Тому, для податкової міліції та для всіх тих, хто побирав бізнес - траур. На мою думку, не можна так робити і ставити на коліна весь парламент і всю країну. Слава Богу, сьогодні всі показали, що правда є і за неї потрібно боротися».


Юрій Чижмар, фракція «Радикальної партії»

Був грубо порушений регламент. Будь-який закон проходить перше та друге читання. В першому читанні цей закон проходив і в ньому було лише дві статті, які стосувалися оподаткування другої черги спадкоємців. Там жодної норми про податкову міліцію не було. Між першим і другим читанням хтось вніс зміни в законопроект, в якому взагалі не говориться про податкову, тобто ці зміни взагалі не обговорювалися в першому читанні. Тому, я був особисто проти, тому що це порушення регламентних норм і якщо цей прецедент опустити, тільки уявіть що завтра будуть ухвалювати.

Взагалі, я проти того, щоб ліквідовувати один орган і створювати інший, - нічого не зміниться, просто повноваження з одного передадуть в інший. Треба змусити діяти систему яка є, можливо змінити людей, ввести більш прозорі стандарти. Це дуже складна управлінська робота. Зрозуміло, що борці з корупцією, які сидять в залі, нічого більше не знають окрім як розганяти і нічого нового не створювати. Тому, одне розігнали, інше не створили. Це "імпотенція" і нездатність уряду працювати.


Андрій Журжій, фракція «Самопоміч»

Це каральний орган, який завдавав багато шкоди бізнесу, - тисячі кримінальних справ, які ніколи не доходили до суду. Наше завдання – створити нарешті нову, якісну службу фінансових розслідувань або фінансової поліції. Законопроект наразі напрацьований народними депутатами, зараз доопрацьований урядом і наскільки мені відомо наступного тижня ( з 27 лютого - прим.ред) буде розглядатися урядом для внесення у парламент. Сьогоднішній провал відновлення повноважень податкової міліції відкриває шлях до прийняття цього законопроекту.

В минулому році податкова міліція обійшлася Державному бюджету у 600 млн грн. Якщо відкрити офіційний звіт на сайті ДФС, то вони залучили до державного бюджету за 2016 рік 419 млн грн., тобто на 181 млн фгрн менше, ніж держава на них витратила. Але це не найголовніше, адже головне те, що вони завдають великої шкоди бізнесу, інвестиційному клімату і держава втрачає мільярди. Коли міжнародні інвестори бачать «маскі-шоу» людей з автоматами, які вилучають сервери, перешкоджають діяльності, порушують незаконні кримінальні справи, це не сприяє розвитку бізнесу.

В одному з виступів Ніна Южаніна сказала, що правка була внесена на вимогу вищого керівництва держави. Ми запитали яке це керівництво незалежного депутата, голови комітету, яку обрали люди. Досить дивна позиція. Фактично аргументи зводились до того, що держава не зможе наповнити бюджет, якщо не буде існувати такого карального органу. Правка була внесена Ніною Южаніною, але бізнес знаходився в шоці від такої позиції голови комітету, це не підтримувало навіть міністерство фінансів. Саме цей орган здійснює повноваження в сфері податкової та митної політики і керівник мінфіну казав, що він проти цього карального органу і що є можливість створити новий якісний орган. Тому намагання окремих депутатів від БПП, Народного фронту і від Опозиційного Блоку відновити ці повноваження, фактично були провалені.

Для того, щоб ці правки пройшли краще, розуміючи що будуть проблеми з голосуванням, фактично в закон про спадщину була додана ще одна правка про діяльність на окупованих територіях. Це робилось для того, щоб залучитися підтримкою "Опозиційного блоку".


Лев Підлесецький, фракція «Самопоміч»

Відновлення було вигідно тим, хто керує Насіровим (голова ДФСУ - прим.ред) та податковою міліцією. Бачите, Насіровим навіть не керує міністр фінансів, оскільки він був проти відродження податкової міліції. Відповідно, це люди, які близькі до влади, які в зговорі поставили Насірова. Наскільки відомо, це було колективне рішення "БПП", "Народного фронту" та "Відродження", коли вони призначили Насірова, всім все вигідно. Відповідно, за допомогою інструмента податкової міліції вони хотіли виконувати свої замовні рейди, обшуки,вилучення.


Максим Курячий, фракція БПП

Податкова міліція в Україні буде скасована, цього вимагають реформи, які були запроваджені, але ми знаємо й інші питання. Зокрема, ми знаємо, що згідно закону України "Про центральні органи виконавчої влади", одним із основ їхньої діяльності є принцип безперервності. Внаслідок голосування за Держбюджет вночі, була допущена технічна помилка. Але ми розуміємо, дехто з фракції «Самопоміч», такі як пан Журжій, який палко виступав за трибуною, просто зводять особисті рахунки з правоохоронними органами. Справа в тому, що з багатьох публікацій ЗМІ нам достеменно відомо, що він проходить як свідок у питаннях розкрадання схем Курченко. І саме тому, що розслідування цих справ веде податкова міліція, він виступає за її скасування. Але я хочу зазначити, що ніхто не уникне відповідальності, ми створимо новий орган фінансового розслідування і найближчим часом ми внесемо окремим законопроектом ті питання, які були сьогодні не врегульовані і вони будуть врегульовані».Загрузка...

Оставьте первый комментарий